Podtrzymać dobrą passę! „Stalówka” zagra z Garbarnią Kraków

W 11. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzy się z Garbarnią Kraków. Spotkanie odbędzie się się w sobotę 28 września o godzinie 15:30.

Ostatnie dwa mecze zdecydowanie poprawiły nastroje w naszej drużynie. Najpierw w poprzedniej kolejce odnieśliśmy niesłychanie ważne zwycięstwo pokonując 1:0 Legionovię Legionowo. Ten triumf wlał optymizm w serca naszych zawodników, którzy poszli za ciosem i w spotkaniu 1/32 Totolotek Pucharu Polski rozgromili rywala – III-ligowego Chemika Police. Zielono-czarni zwyciężyli 4:0 po dwóch golach Michała Fidziukiewicza oraz po jednym Rafała Michalika i Bartłomieja Ciepieli.

Po dalekim wyjeździe do Polic przed naszą drużyna kolejna potyczka na terenie przeciwnika. Tym razem będzie rywalizować z Garbarnią Kraków, która jeszcze w poprzednim sezonie występowała w wyższej klasie rozgrywkowej. Aktualnie Garbarnia na swoim koncie ma 16 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli. Naszą „Stalówkę” wyprzedza o osiem „oczek”.

Garbarnia w tym sezonie odniosła 4 zwycięstwa, 4 spotkania zremisowała, a w dwóch poniosła porażkę. Na własnym stadionie drużyna z Krakowa legitymuje się bilansem dwóch wygranych, dwóch porażek i dwóch remisów. Liczymy, że zielono-czarni ze stolicy Małopolski do Stalowej Woli wrócą z trzema punktami i tym samym podtrzymają swoją dobrą passę.

Sobotnie spotkanie dodatkowy smaczek może mieć dla Michała Mistrzyka, który w swojej przeszłości był zawodnikiem Garbarni. W podobnej sytuacji jest Łukasz Pietras, a Filip Wójcik latem do Stali trafił właśnie z Garbarni Kraków.

Nasza „Stalówka” potrzebuje teraz punktów i wszyscy liczymy na to, że mecz w Krakowie również potoczy się po naszej myśli. Spotkanie Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola odbędzie się w sobotę o godzinie 15:30. Mecz poprowadzi Mateusz Bielawski (Mysłowice).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni