Po trzy punkty do Polkowic

W 13. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzy się z Górnikiem Polkowice. Spotkanie odbędzie się na Dolnym Śląsku, w sobotę 12 października o godzinie 17:00.

Przed naszymi piłkarzami kolejne spotkanie ligowe. Wszyscy mamy nadzieję, że trzynasta kolejka okaże się szczęśliwa dla „Stalówki”, a zielono-czarni podtrzymają serię meczów bez porażki i z dalekiego wyjazdu wrócą z trzema punktami.

Naszym najbliższym przeciwnikiem będzie Górnik Polkowice. To drużyna, która jest w tym sezonie beniaminkiem II ligi. To znów także spotkanie o przysłowiowe „sześć punktów”, bo polkowiczanie w tabeli zajmują miejsce tuż nad Stalą. Po dwunastu kolejkach mają na swoim koncie 13 punktów (jeden więcej niż Stal) i zajmują piętnaste miejsce. Górnik na własnym stadionie wygrał w tym sezonie jeden mecz, a trzy przegrał i trzy zremisował.

Mam nadzieje, że po tym meczu uda nam się wydostać ze strefy spadkowej, a to też dałoby zespołowi pozytywny bodziec, trochę oddechu i spokoju. Mamy taką możliwość, aby tak się właśnie stało. Była już taka szansa przed meczem z Lechem i nie skorzystaliśmy z niej. Jednak po remisie nie oddaliły się od nas te możliwości. Jak najbardziej jest to możliwe, ale nie będę składał żadnych deklaracji, bo to jest tylko sport. Na pewno zespół z Polkowic będzie również świetnie przygotowany do meczu z nami. Będzie zmotywowany i będą chcieli nam utrzeć nosa ponieważ wiedzą, że jesteśmy w dobrej dyspozycji, że coraz lepiej wyglądamy. Mam jednak nadzieję, że wszystko potoczy się po naszej myśli. Najważniejsze żebyśmy jak najlepiej robili wszystko to, na co mamy wpływ – zapowiada przed tą potyczką Krzysztof Kiercz, obrońca „Stalówki”.

Przed sobotnim meczem nasi piłkarze mogą się pochwalić serią czterech spotkań z rzędu bez porażki (3 zwycięstwa i jeden remis). Mamy głęboką nadzieję, że i z najbliższego, daleko wyjazdu, nasza drużyna wróci z tarczą i w dobrych humorach będzie przygotowywać się do kolejnej potyczki. Sobotnie spotkanie poprowadzi arbiter Robert Marciniak (Kraków).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni