Paweł Wtorek: Trzeba grać do końca. Było warto

Po golu w końcówce spotkania Stal Stalowa Wola pokonała PGE GKS Bełchatów. – Ważne, że bramkę strzeliliśmy my i wygraliśmy 1:0 – mówił po meczu Paweł Wtorek.

Chociaż w sobotnim spotkaniu Stali Stalowa Wola z PGE GKS-em Bełchatów padł tylko jeden gol, to w meczu nie brakowało emocji. Po końcowym gwizdku sędziego to jednak zielono-czarni mogli wznieść ręce w geście triumfu. – Od początku wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. GKS Bełchatów postawił nam trudne warunki, zresztą oni mierzą wysoko. Marzenia można mieć i oni też marzą o awansie. Liczyliśmy, że będzie ciężko i tak było. My mieliśmy sytuacje, miała je drużyna z Bełchatowa. Na szczęście my tego jednego gola strzeliliśmy i zwyciężyliśmy – mówił po meczu Paweł Wtorek.

Gramy na ile potrafimy. Nie jesteśmy w stanie przez całe spotkanie z tak dobrą drużyną mieć inicjatywę. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Wiadomo, że tak się mecz układa, że trochę inicjatywę mamy my, trochę nasi rywale. Ważne, że bramkę strzeliliśmy my i wygraliśmy 1:0 – dodał trener naszego zespołu.

Zielono-czarni znów pokazali „Stalowy charakter”, grali do końca i gola strzelili w końcowej fazie potyczki. Piłkę do bramki rywala skierował Michał Mistrzyk. – Trzeba grać do końca. Było warto. Przybliżamy się bardzo mocno do utrzymania i na pewno będzie dużo większy komfort gry w następnych kolejkach – skomentował Paweł Wtorek.

Przed „Stalówką” teraz wyjazdowe spotkanie z Olimpią Grudziądz, który to mecz odbędzie się w Wielką Sobotę. – Nie pojedziemy tyle kilometrów, żeby się na boisku położyć. My w każdym spotkaniu gramy o trzy punkty. Praktycznie nie zdarzył się mecz, w którym wychodzimy i się bronimy, czekamy na wyrok. W każdym spotkaniu podejmujemy walkę. Też jesteśmy narażeni na takie wyniki jak w Siedlcach czy ze Skrą Częstochowa, bo bramki nie murujemy. Gramy otwartą piłkę i tak po prostu chcemy grać. Czasami można się naciąć i nam się dwa takie spotkania przytrafiły – podsumował szkoleniowiec.

–> RELACJA Z MECZU STAL STALOWA WOLA – PGE GKS BEŁCHATÓW <–

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni