Paweł Wtorek: Okres przygotowawczy przebiegł dobrze

Piłkarze Stali Stalowa Wola są już na ostatniej prostej przed wkrótce rozpoczynającym się nowym sezonem II-ligowych rozgrywek. – Przygotowujemy się bezpośrednio do meczu z Resovią Rzeszów – mówi trener zielono-czarnych, Paweł Wtorek.

Wartościowe sparingi Stali

Letni okres przygotowawczy praktycznie dobiega już końca. – Jesteśmy już na ostatnim etapie. Przygotowujemy się bezpośrednio do meczu z Resovią Rzeszów. Myślę, że okres przygotowawczy przebiegł dobrze. W miarę szybko zebraliśmy kadrę drużyny, którą będziemy dysponować. Najważniejsza rzecz, że obyło się bez jakichś większych kontuzji. To jest największym pozytywem – mówi trener naszej drużyny.

Zielono-czarni w meczach kontrolnych zmierzyli się m.in. z 12-krotnym mistrzem Grecji – AEK Ateny oraz Hapoelem Katamon Jerusalem FC. – Na pewno wartościowe były sparingi, które rozegraliśmy – szczególnie z drużynami zagranicznymi. To był dla nas duży sprawdzian – i organizacyjnie, i sportowo, jak i szkoleniowo. To na pewno wniesie sporo do naszego bagażu doświadczenia – komentuje Paweł Wtorek.

Resovia na początek

27 lipca o godzinie 17:00 „Stalówka” w pierwszym meczu nowego sezonu zmierzy się w Boguchwale z Resovią Rzeszów. – Niecierpliwie czekamy na pierwszy mecz. Wiadomo, że napięcie rośnie z każdym dniem – to w końcu są derby – zaznacza Bartosz Sobotka.

Kapitan Stali przyznaje, że latem zielono-czarni ciężko pracowali. – Okres przygotowawczy jak to zwykle bywa – jest bardzo ciężki. Treningi są intensywne. Wszyscy, którzy znają trenera Wtorka wiedzą, że przelewek nie ma. Myślę, że zrealizowaliśmy cały plan, jaki trener nam nakreślił. Czekamy na spotkanie z Resovią – dodaje nasz obrońca.

Przed Stalą już w pierwszej kolejce ciekawe i wymagające spotkanie. – Trzeba podkreślić, że Resovia dokonała znaczących wzmocnień, moim zdaniem bardzo mądrych. Będzie to bardzo trudny przeciwnik, ale jedno na pewno się nie zmieni – ta drużyna od zawsze miała charakter i trzeba się przygotować naprawdę na ciężką walkę. Przygotowanie mentalne i podjęcie walki z przeciwnikiem będzie najważniejsze – podkreśla Paweł Wtorek.

Liga wszystko zweryfikuje

Przed naszym zespołem długi i wymagający sezon. – Musimy znać swoje miejsce w szeregu, ale na pewno w każdym meczu będziemy grać o zwycięstwo, walczyć o trzy punkty. Rozgrywki ligowe zweryfikują nasz poziom, umiejętności oraz cel, o który będziemy grać w tej lidze – zaznacza szkoleniowiec „Stalówki”.

To, jak będziemy grali, zależy od przeciwnika. Będzie to uzależnione od rywala, z którym przyjdzie nam się zmierzyć, jak i od dyspozycji zawodników – dodaje.

Wszystkich sympatyków naszej „Stalówki” serdecznie zapraszamy na mecz inaugurujący rozgrywki o Mistrzostwo 2 Ligi w sezonie 2019/2020. Bilety w cenie 10 zł, kobiety oraz dzieci w wieku 8-15 lat – 5 zł, dzieci poniżej 8. roku życia wstęp bezpłatny. Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 lipca 2019 r. o godzinie 17:00 na Stadion Izo Arena w Boguchwale.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni