Okręgowy Puchar Polski: awans Stali po rzutach karnych!

W środę 27 października w ramach 1/4 Okręgowego Pucharu Polski Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Siarką Tarnobrzeg. To spotkanie po rzutach karnych zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych!

Nasi piłkarze od pierwszych minut starali się narzucić swój styl gry i szybko strzelić gola. Po kilku minutach do głosu doszła również drużyna z Tarnobrzega, ale w 17. minucie to zielono-czarni ucieszyli kibiców „Stalówki” zgromadzonych na stadionie!

Po podaniu od Macieja Wojtaka świetnie w polu karnym Siarki spisał się Kamil Radulj, który pokonał bramkarza gości uderzeniem przy słupku. Stal objęła prowadzenie 1:0! W 31. minucie znów jednak był remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym uderzeniem głową popisał się Krzysztof Zawiślak.

Stal kolejnego gola mogła, a nawet powinna strzelić pod koniec pierwszej połowy. Najpierw świetnie spisał się Piotr Pietryga, który obronił dwa strzały z kilku metrów! Już w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Wojtaka wybił natomiast jeden z zawodników Siarki.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla naszej drużyny. W 50. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego dobrze zamknął Volodymyr Khorolskyi, który skierował piłkę do bramki gości. Siarka niestety szybko odpowiedziała i już 180 sekund później był remis. Tomasza Wietechę pokonał Kacper Józefiak.

Do końca regulaminowego czasu wynik nie uległ już zmianie. O losach tej rywalizacji musiał więc zadecydować konkurs rzutów karnych. W nim lepsza okazała nasza „Stalówka”, która zwyciężyła 4:3! Jedną z „jedenastek” obronił Tomasz Wietecha! Brawo drużyna! Czekamy już na kolejny mecz ligowy!

Stal Stalowa Wola zmierzy w półfinale Okręgowego Pucharu Polski zmierzy się natomiast z IV-ligowym Sokołem Kamień, a na wynik tego spotkania czeka już finalista – LZS Ździary, grający na co dzień w klasie okręgowej.

Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:1), rzuty karne: 4:3

1:0 – Kamil Radulj 17′

1:1 – Krzysztof Zawiślak 31′

2:1 – Volodymyr Khorolskyi 50′

2:2 – Kacper Józefiak 53′

Rzuty karne:

1:0 – Świderski

1:1 – Stefanik

2:1 – Olszewski

2:2 – Rogala

3:2 – Sławomir Duda

3:3 – Agudo Martinez

4:3 – Jopek

X – Tabor (Wietecha obronił)

X – Khorolskyi (Pietryga obronił)

X – Mróz (strzał niecelny)

Składy:

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Wojtysiak (82′ Jakimiuk), Pietrzyk, Persak (57′ Stępniowski), Kiełbasa (46′ Khorolskyi), Radulj (82′ Cukrowski), Sławomir Duda, Olszewski, Jopek, Wojtak, Żelisko (65′ Świderski).

Siarka Tarnobrzeg: Pietryga – Stańczyk, Tyl (80′ Tabor), Yatsenko (68′ Skrzypek), Agudo Martinez, Stefanik, Zawiślak (85′ Bałdyga), Sebastian Duda, Sulkowski (77′ Mróz), Bierzało (45 +1′ Józefiak), Rogala.

Żółte kartki: Sławomir Duda, Radulj, Wietecha, Świderski – Stefanik, Rogala, Sebastian Duda.

Czerwona kartka: Józefiak.

Sędzia: Gerard Gawron ( Mielec).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni