Efektowne zwycięstwo Stali

W meczu 29. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Hetmanem Zamość. To spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem zielono-czarnych.

Stal w potyczce z ostatnią drużyną w tabeli III ligi poprowadził Damian Skakuj. Zielono-czarni już w pierwszej minucie stworzyli sobie dobrą okazję, lecz piłka nie wpadła do siatki gości. W dalszej fazie meczu piłkarze ze Stalowej Woli szukali swojej szansy na gola.

W 13. minucie goście zdołali jednak postraszyć naszą drużynę. Ładny strzał z dystansu oddał Przemysław Koszel, lecz świetnie obronił Tomasz Wietecha. W odpowiedzi w znakomitej sytuacji znalazł się Szymon Grabarz, lecz nie zdołał oddać groźnego uderzenia. Chwilę później ten sam piłkarz znów miał okazję strzelecką, lecz futbolówka także i tym razem nie wpadła do bramki gości.

W końcu w 38. minucie udało się nam objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki gości skierował Volodymyr Khorolskyi! Tuż przed przerwą prowadzenie zielono-czarnych podwyższył Michał Mistrzyk, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron nasza drużyna miała przewagę i kontrolowała wydarzenia na boisku. W 60. minucie zielono-czarni strzelili trzeciego gola w tym meczu. Po podaniu Szymona Jopka Piotr Mroziński z zimną krwią wykorzystał swoją sytuację.

Warto odnotować, że w 70. minucie goście wypracowali sobie dobrą okazję. Ofiarne interwencje naszych zawodników zażegnały jednak niebezpieczeństwo. W 81. minucie „Stalówka” strzeliła natomiast czwartego gola w tym spotkaniu. Sytuację sam na sam z bramkarzem Hetmana pewnie wykorzystał Tomasz Płonka. 180 sekund później wynik meczu ustalił Piotr Mroziński.

Zielono-czarni we wtorek Hetmana Zamość pokonali więc 5:0 i do swojego dorobku dopisali trzy punkty.

Stal Stalowa Wola – Hetman Zamość 5:0 (2:0)

1:0 – Volodymyr Khorolskyi 38′

2:0 – Michał Mistrzyk (k.) 45 +1′

3:0 – Piotr Mroziński 60′

4:0 – Tomasz Płonka 81′

5:0 – Piotr Mroziński 83′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Sobotka, Khorolskyi (71′ Stępniowski), Hudzik, Waszkiewicz, Drobot (83′ Wiktoruk), Mistrzyk (78′ Wojtak), Mroziński, Jopek, Conde (78′ Płonka), Grabarz (70′ Piechniak).

Hetman Zamość (skład wyjściowy): Rosiak – Wolanin, Dajos, Grzęda, Białousko, Kaznokha, Pupeć, Turczyn, Koszel, Sienkiewicz, Pokrywka.

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni