Czas na Ruch!

W najbliższej kolejce nasi piłkarze zmierzą się z czternastokrotnym mistrzem Polski. Rywalem „Stalówki” będzie Ruch Chorzów.

Ruch Chorzów to jeden z najbardziej utytułowanych rywali, z jakimi przyszło się mierzyć naszej „Stalówce”. To spotkanie, które wyzwala u zawodników dodatkowe emocje. I chociaż „Niebiescy” bronią się przed spadkiem z II ligi, to marka i renoma pozostała.

Chorzowianie w tabeli II ligi zajmują czternaste miejsce – tuż nad strefą spadkową. Zgromadzili 27 punktów – o dziesięć mniej niż Stal, która jest siódma. Dotychczas zielono-czarni z Ruchem rywalizowali dziewięć razy. Trzykrotnie zwyciężała drużyna ze Śląska, dwukrotnie Stal. Czterokrotnie zanotowano remis.

Stal w tym sezonie z Ruchem zmierzyła się już w 10. kolejce. To było bardzo emocjonujące i zacięte spotkanie, które zakończyło się remisem 2:2. Nasz zespół po golach Adriana Dziubińskiego i Grzegorza Janiszewskiego prowadził 2:1. W samej końcówce spotkania do wyrównania doprowadził jednak Artur Balicki. Ten sam piłkarz na listę strzelców wpisał się także w 50. minucie.

Aktualnie zarówno Stal, jak i Ruch potrzebują zwycięstwa. Zielono-czarni w dwóch ostatnich meczach zanotowali porażki i trzy punkty naszej drużynie bardzo by się przydały. Ruch natomiast jest w bardzo trudnej sytuacji i balansuje na granicy strefy spadkowej. Chorzowianie po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej nie wygrali jeszcze spotkania. W meczu ze „Stalówką” na pewno dadzą więc z siebie wszystko. Liczymy jednak, że to nasi piłkarze, wspierali przez kibiców zielono-czarnych, odniosą zwycięstwo w tym meczu.

Spotkanie Ruch Chorzów – Stal Stalowa Wola zaplanowano na najbliższą sobotę, 6 kwietnia. Początek meczu o godzinie 18.00.

 

Historia spotkań:

1991/92

Ruch Chorzów – Stal Stalowa Wola 2:0

Stal Stalowa Wola – Ruch Chorzów 0:0

1993/94

Ruch Chorzów – Stal Stalowa Wola 1:0

Stal Stalowa Wola – Ruch Chorzów 3:1 (Pikuta 2, Rubinkiewicz)

1994/95

Stal Stalowa Wola – Ruch Chorzów 0:0

Ruch Chorzów – Stal Stalowa Wola 0:1 (Ożóg)

2006/07

Ruch Chorzów – Stal Stalowa Wola 2:0

Stal Stalowa Wola – Ruch Chorzów 0:0

2018/2019

Stal Stalowa Wola – Ruch Chorzów 2:2 (Dziubiński,Janiszewski)

Ruch Chorzów – Stal Stalowa Wola ?:?

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni