Czas na rewanż. Przed nami Derby Podkarpacia

W najbliższą sobotę, w Derbach Podkarpacia, „Stalówka” zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg.

Na taki mecz kibice obu drużyn czekają najbardziej. Już w sobotę w Boguchwale dojdzie do derbowego starcia Stali Stalowa Wola z Siarką Tarnobrzeg. Nasi piłkarze są żądni rewanżu za ostatnią potyczkę, gdy w sierpniu w Tarnobrzegu Siarka zwyciężyła 3:0. Tarnobrzeżanie trzy bramki strzelili wówczas w odstępie sześciu minut. Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło.

W sierpniu trenerem Stali był jeszcze Krzysztof Łętocha, a Siarkę prowadził Włodzimierz Gąsior. Ten doświadczony trener niedawno przestał pełnić tę funkcję. W Siarce pracował od kwietnia 2015 roku. Jego następcą został Ryszard Komornicki.

Zespoły „Stalówki” i Siarki Tarnobrzeg staną naprzeciwko siebie 16 marca, a spotkanie odbędzie się na IzoArena w Boguchwale. Do tej pory doszło do 33 ligowych derbowych potyczek (za Tygodnikiem „Sztafeta”). Zielono-czarni odnieśli dziesięć zwycięstw, dziesięć także nasz najbliższy rywal. Trzynastokrotnie zanotowano remis. W sobotę „Stalówkę” interesuje tylko zwycięstwo.

W tabeli II ligi w zdecydowanie lepszej sytuacji są nasi zawodnicy. Stal zajmuje siódme miejsce, Siarka szesnaste – trzecie od końca. Oba zespoły dzieli 12 punktów.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy w sobotę do Boguchwały, by swoim dopingiem ponieśli naszych zawodników do derbowego zwycięstwa. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni