Bezbramkowy remis z Olimpią Elbląg

Stal Stalowa Wola tylko zremisowała na własnym boisku z Olimpią Elbląg. Nie był to najlepszy mecz w  wykonaniu naszej drużyny.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip była słaba. Brakowało przed wszystkim okazji bramkowych. Obie ekipy miały właściwie po jednej dogodnej sytuacji. Stal najlepszą miała w 25. minucie kiedy to techniczne uderzenie Kacpra Chełmeckiego zdołał odbić Andrzej Witan. Z kolei kilkanaście minut później gola mogli zdobyć goście z Elbląga, lecz strzał z pola karnego Kamila Bartosia po rykoszecie wyszedł poza boisko. Zielono-czarni jeszcze kilka razy próbowali uderzać na bramkę rywali, lecz nie były to zbyt dobre uderzenia.

Po zmianie stron lepiej zaczęli goście, którzy wyszli lepiej zmotywowani i w 52. minucie zrobiło się groźnie w naszym polu karnym. Najpierw interweniować musiał Mikołaj Smyłek, a po chwili piłka po rykoszecie przeszła obok słupka naszej bramki. Kilka minut później było blisko gola dla Stalówki, lecz Adam Imiela minimalnie spóźnił się do zgranej futbolówki i nie sięgnął jej tuż przed pustą bramką. Chwilę później po zagraniu Chełmeckiego piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z graczy gości. W 78. minucie Imiela zagrał wzdłuż bramki, ale piłka po strzale Arkadiusza Ziarki nie znalazła się w siatce.

W 82. minucie błąd popełnił Damian Oko i Dominik Kozera stanął przed wyborną okazją na gola. Młody zawodnik ekipy z Elbląga wyszedł sam na sam ze Smyłkiem, lecz nie trafił nawet w światło bramki. Obie drużyny do końca walczyły o to jedno trafienie, lecz żaden z zespołów nie był w stanie zdobyć gola i sięgnąć po komplet oczek.

 

 

Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg 0:0

Stal: Smyłek – Kowalski (83’ Zaucha), Oko, Furtak, Urban, Ziarko, Soszyński (69’ Wiktoruk), Sukiennicki, Mydlarz (46’ Imiela), Chełmecki (69’ Górski), Klisiewicz (56’ Strózik).

Olimpia: Witan – Sarnowski, Bartoś, Kuczałek, Spychała (63’ Jóźwicki), Danilczyk, Żak, Filipczyk (63’ Kozera), Mruk, Yatsenko (63’ Stefaniak), Sangowski (81’ Gabrych).

Żółte kartki: Urban (Stal) oraz Kuczałek, Spychała, Danilczyk (Olimpia).

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).

Widzów: 1807.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni