Bez goli w Stalowej Woli (skrót)

W meczu 31. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wisłoką Dębica. To spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Po ostatnim zwycięstwie z Chełmianką Chełm nasza drużyna tym razem podejmowała Wisłokę Dębica, a więc inny zespół z czołówki tabeli III ligi grupy IV.

Początek meczu był dość wyrównany, a obie drużyny badały swoje możliwości. Naszego bramkarza postraszył też dobrze znany w Stalowej Woli Damian Łanucha, ale Tomasz Wietecha nie dał się zaskoczyć. Wraz z upływem kolejnych minut Wisłoka była coraz groźniejsza i przejęła inicjatywę na boisku.

Na akcje gości Stal odpowiedziała w 24. minucie. Wtedy to bardzo ładny, ale jednak minimalnie niecelny strzał z dystansu oddał Aleksander Drobot. Następnie spotkanie znów się wyrównało, sporo było gry w środkowej strefie boiska. W końcówce pierwszej połowy Wisłoka znów ruszyła do ataku i mogła zostać skarcona przez nasz zespół. W 40. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Płonka, lecz nie zdołał skierować piłki do bramki gości. Chwilę później natomiast Stal przed stratą gola uratował Wietecha.

Po przerwie piłkarze z Dębicy starali się zaskoczyć naszego bramkarza, lecz „Balon” był bezbłędny. Nasz bramkarz bronił bardzo pewnie i był kluczowym zawodnikiem dla losów tego spotkania.

W drugiej połowie Stal szukała szansy na gola, ale nie mogła wypracować sobie dogodnej sytuacji. Od 78. minuty nasza drużyna musiała radzić sobie grając w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą kartką ukarany został Aboubacar Conde.

Zielono-czarnym udało się jednak zapobiec utracie gola i sobotnie spotkanie z Wisłoką Dębica zakończyło się bezbramkowym remisem. To trzeci remis „Stalówki” w tym sezonie ligowym.

Stal Stalowa Wola – Wisłoka Dębica 0:0

Składy:

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik, Sobotka, Drobot (90 +2′ Wiktoruk), Mistrzyk (72′ Zięba), Conde Mroziński, Jopek, Płonka (65′ Piechniak).

Wisłoka Dębica (skład wyjściowy): Mrózek – Cabała, Rębisz, Łanucha, Sojda (75′ Mazur), Kamiński, Zygmunt, Prokop, Kozłowski, Fedan, Siedlik.

Żółte kartki: Drobot, Conde, Piechniak, Sobotka – Sojda, Kozłowski, Kamiński, Łanucha.

Czerwona kartka: Conde /78′ – za drugą żółtą/.

Sędzia: Jan Pawlikowski (Nowy Targ).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni