Baraż o CLJ U-15: Wielkie emocje i remis „Stalówki”

W walce o Centralną Ligę Juniorów U-15 (CLJ U-15) młodzi zawodnicy „Stalówki” rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z Unii Tarnów. W dwumeczu, po dwóch zremisowanych spotkaniach, lepsi okazali się piłkarze z Tarnowa.

Po wygraniu Ligi Podkarpackiej trampkarze starsi w dwumeczu barażowym rywalizowali ze zwycięzcą ligi małopolskiej – Unią Tarnów. Pierwsze spotkanie, rozegrane w środę 11 listopada w Tarnowie, zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla zielono-czarnych strzelili Cyprian Pchełka i Kamil Bąk.

W niedzielę 15 listopada zawodnicy prowadzeni przez Michała Czubata rozegrali rewanżową potyczkę. Zielono-czarni prowadzenie w meczu objęli w 15. minucie. Cudowną akcją popisał się Bartosz Pioterczak, który zakończył ją fantastycznym uderzeniem zza pola karnego! Chwilę później Unię przed stratą drugiego gola uratowała poprzeczka. W 18. minucie był już jednak 2:0 dla Stali!

Tym razem po prostopadłym podaniu Cypriana Pchełki Bartosz Pioterczak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem! Do końca pierwszej połowy Stal kontrolowała wydarzenia na boisku.  Podkreślić trzeba też, że w naszym polu karnym bezbłędny był Gabriel Zygmunt, bramkarz „Stalówki”.

W drugiej części meczu goście śmielej ruszyli do ataku, a pod bramką zielono-czarnych robiło się coraz groźniej. Unia przejęła inicjatywę na boisku, a w 54. minucie strzeliła pierwszego gola. Wtedy to Szymon Zbierzkowski wykorzystał rzut karny. Chwilę później ten sam piłkarz po raz drugi pokonał naszego bramkarza i doprowadził do remisu 2:2.

Po stracie dwóch goli Stal starała się szybko odpowiedzieć rywalowi. Po jednej z akcji Bartosz Pioterczak wpadł w pole karne Unii, lecz po jego uderzeniu piłka trafiła tylko w boczną siatkę drużyny z Tarnowa. Później uderzenie Cypriana Pchełki znakomicie obronił bramkarz „Jaskółek”. W końcówce Stal zacięcie dążyła do strzelenia decydującego gola. W regulaminowym czasie gry był jednak remis. Czekała nad dogrywka!

W 86. minucie Stal znów objęła prowadzenie w tym meczu po tym, jak Kamil Bąk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii. Niestety piłkarze z Tarnowa pod koniec pierwszej części dodatkowego czasu gry znów doprowadzili do remisu. W tym momencie stało się jasne, że zielono-czarni koniecznie potrzebują strzelić przynajmniej jeszcze jedną bramkę.

W drugiej części dogrywki zielono-czarni ambitnie walczyli o kolejnego gola. Na jego strzelenie zabrakło nam już jednak czasu. To spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a taki wynik premiował drużynę Unii Tarnów. Naszym piłkarzom dziękujemy za walkę i ogromne emocje, jakich nam dostarczyli.

Jesteśmy z Was dumni!

Stal Stalowa Wola – Unia Tarnów po dogrywce 3:3 2:2 (2:0)

1:0 – Bartosz Pioterczak 15′

2:0 – Bartosz Pioterczak 18′

2:1 – Szymon Zbierzkowski 54′

2:2 – Szymon Zbierzkowski 58′

3:2 – Kamil Bąk 86′

3:3 – Fabian Jasiak 94′

Skład Stali Stalowa Wola: Gabriel Zygmunt – Oskar Bystrek (76′ Mateusz Kogut), Hubert Majewski, Bartosz Gospodarczyk (89′ Jakub Sabała), Jeremi Szcześniak, Piotr Jarosz, Bartosz Pioterczak (c), Cyprian Pchełka (61′ Szymon Marchut), Jakub Czubat (41′ Tymoteusz Osuch, 55′ Kacper Dziopak), Mateusz Maślach (69′ Cyprian Pchełka), Kamil Bąk.

Rezerwowi: Tomasz Krupa, Szymon Marchut, Jakub Sabała, Tymoteusz Osuch, Mateusz Kogut, Piotr Cholewa, Kacper Dziopak.

Grano 2×40 minut plus 2×15 dogrywka

Pierwszy mecz w Tarnowie: 2:2

Awans: Unia Tarnów.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni