Rezerwy Stali grały w turnieju 3PBOT

W niedzielę (23.07) na obiektach PCPN w Stalowej Woli odbył się turniej piłkarski o Puchar Dowódcy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Do zmagań  turniejowych  zostało zgłoszonych 9 drużyn, w tym drużyna Stali II Stalowa Wola. Trener Grzegorz Paczos wystawił dwa zespoły ze swoich młodych zawodników – Stal 1 i Stal 2.

Stal II (1) rywalizwała w grupie A z drużynami terytorialsów z Rzeszowa i Sanoka. W pierwszym meczu pokonali 35 blp Sanok 4:1 (Bramki : Marchut 2 i Saj 2), następnie zremisowali bezbramkowo z Dowództwem 3BOT Rzeszów. Na koniec zmagań grupowych wygrali z 31 blp Rzeszów 9:1 (Kogut 5, Marchut 2, Chuba i Cholewa). Nasi zawodnicy wygrali grupę i awansowali do półfinału. 

Stal II (2) grała w grupie B i w pierwszym meczu nieznacznie ulegli 32 BLP Nisko 1:2 (Br. Samołyk),a w drugim spotkaniu pokonali 33 blp Dębica 7:1 (Książek K. 4, Kolano 2, Derylak). Mecz trzeci, to zwycięstwo z 18 psap 3:2 (Samołyk,  Książek K., Dziopak).

Na koniec nasza drużyna przegrała z 34 blp Jarosław 2:3 (Dziopak, Książek K.) i zajęła 3 miejsce w grupie. Mecz o piąte miejsce w turnieju zakończył się zwycięstwem Stali II (2) z 35 blp Sanok 4:2 (Samołyk 2, Kolano, Sabała).

Stal II (1) w półfinale spotkała się 34 blp Jarosław.  Po zaciętej walce nasza młodzież wygrała 2:0 (Cholewa, Kogut) i w finale miała spotkać się z pogromcami Stali 2 –  32 batalionem lekkiej piechoty z Niska.

W regulaminowym czasie padł remis 1:1 (Marchut) i o zwycięstwie w turnieju zadecydowały rzuty karne.  W nich świetnie spisał się nasz bramkarz Tomek Krupa,  który obronił dwie jedenastki a nasza młodzież wygrała 5:4 i wywalczyła po bardzo dobrych meczach 1 miejsce w turnieju. Gratulujemy.

Oprócz zwycięstwa spotkało nas jeszcze jedno wyróżnienie – Mateusz Kogut został najlepszym zawodnikiem turnieju.  Brawo dla zawodników trenera Paczosa za walkę i zaangażowanie.

Stal II (1):
Krupa, Saj, Kogut, Naslyan,Cholewa, Marchut, Chuba.
Stal II (2):
Zygmunt, Sabała, Samołyk, Kolano, Książek K., Dziopak, Maziarz, Derylak.

 

Podziękowania dla dowódców 3 Brygady Obrony Terytorialnej za zaproszenie na turniej.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni