4.kolejka.Sokół Nisko-Stal II Stalowa Wola 0:3 (Video)

 

3.09.2023,Nisko ,klasa okręgowa

 

SOKÓŁ NISKO – STAL II STALOWA WOLA 0:3 (0:1)

 

0:1 – 13′ Bystrek

0:2 – 50′ Iwao

0:3 – 67′ Fedejko

 

STAL:Przybek – Krajanowski, Naslyan, Pikuła – Książek (87′ Marchut), Wiktoruk, Sukiennicki, Bystrek (73′ Kogut ), Fedejko – Rębisz (80′ Madej), Iwao.

 

Zarówno goście, jak i gospodarze rozpoczęli mecz bardzo zmotywowani.

Sokół przed meczem z drużyną Grzegorza Paczosa miał komplet punktów i zero straconych bramek. Nasi zawodnicy dwa wygrane mecze z rzędu.

Sygnał do ataku dał Książek, który po raz pierwszy urwał się obrońcom i już w 2 minucie sprawdził dyspozycję Konefała.

Gospodarze odpowiedzieli szybką kontrą i strzałem w światło bramki. Za chwilę znów nasz wahadłowy i z trudem broni bramkarz Sokoła. Następne minuty, to ataki Stali, próby Sokoła, który nie mógł znaleźć sposobu na przedostanie się w nasze pole karne. W 13 minucie Wiktoruk uderzał z rzutu wolnego a bramkarz Sokoła sparował piłkę wprost pod nogi Bystrka, którego nieupilnowali obrońcy gospodarzy i na tablicy pojawił się wynik 0:1 dla gości.Po straconej bramce,Sokół próbował, ale nasza defensywa i środkowi pomocnicy rozbijali umiejętnie ich akcje.Groźnie zrobiło się w naszym polu karnym w 29 minucie,  kiedy to Pikuła z linii bramkowej zablokował strzał zawodnika gospodarzy. W 36 minucie składna akcja Krajanowski – Iwao – Książek, lecz strzał naszego skrzydłowego tuż obok bramki. W 42 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Sukiennicki,  podał do Rębisza, ale tak jak wcześniej – strzał niecelny. Na przerwę nasza drużyna schodziła z przewagą jednego gola.

 

W drugiej połowie już w 50 minucie meczu, Konefał źle podawał do swojego obrońcy,  piłkę przechwycił Iwao i w sytuacji sam na sam podwyższył wynik. Następne dziesięć minut to ataki Sokoła, trzy groźne strzały, ale Przybek pewnie na posterunku. Stal po tych atakach przejęła inicjatywę i też zaczęła stwarzać zagrożenie. W 63 minucie Sukiennicki uderzył minimalnie niecelnie, dwie minuty później strzelał  Książek, za chwilę Iwao obok bramki. W 67minucie ten ostatni idealnie obsłużył  podaniem Fedejkę, który nie zmarnował sytuacji i było już 3:0 dla Stali. Sokół po tej bramce stracił już wiarę w to, że może powalczyć z naszą drużyną. Ich akcje już nie były tak groźne jak wcześniej . Wygrała drużyna lepsza,  lepiej zorganizowana w obronie i środku pola. Naszej drużynie gratulujemy kolejnych trzech punktów.

 

Już w środę nasi zawodnicy zagrają z drużyną Transdźwig Stale.

 

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni