8.kolejka.STAL Gorzyce-STAL II Stalowa Wola 1:4(1:1)

24/09/2023 Gorzyce,klasa okręgowa

Stal Gorzyce – Stal II Stalowa Wola 1:4 (1:1).

️0:1 6′ Samołyk
️1:1 24′ Machowski
️1:2 66′ Rębisz
️1:3 70′ Rębisz (rz.karny)
️1:4 85′ Marchut.

STAL:Krupa – Tofilski (46′ Łukawski), Naslyan, Krajanowski – Książek M. (72’Marchut), Chuba (46′ Kogut), Cholewa (58’Saj), Bystrek (85′ Robótka) – Fedejko, Samołyk (82′ Nowak), Rębisz (90′ Szcześniak).

 

W niedzielne popołudnie drużyna Grzegorza Paczosa zmierzyła się na wyjeździe ze swoją imienniczką Stalą Gorzyce. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu trener miał do dyspozycji tylko młodych zawodników. W bramce zadebiutował szesnastoletni Tomek Krupa, który do tej pory bronił w drużynie juniora starszego Stali.

Nasza drużyna rozpoczęła granie wysokim pressingiem i ta taktyka doprowadziła do szybko strzelonej bramki. W 6 minucie obrońca z Gorzyce za lekko podał piłkę do swojego bramkarza, przechwycił ją Samołyk i z ostrego kąta zdobył pierwszego gola. Kilka minut później Fedejko prostopadłym podaniem wypuścił w pole karne Rębisza, ale mocny strzał naszego napastnika wybity na róg. W 11 minucie tym razem zagrał do Samołyka i tylko ofiarna interwencja obrońcy Gorzyc uratowała ich przed golem.

   Gospodarze pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 14 minucie. Mocno strzelali zza pola karnego, ale bardzo dobrze spisał się Krupa. Nasza drużyna atakowała, konsekwentnie realizowała swoje zadania. Ciężko było gospodarzom rozegrać dobrą akcję,  nasi obrońcy rozbijali ich ataki a nasze  kontry były dla gorzyczan były bardzo niebezpieczne. W 19 minucie Samołyk wpadł w pole karne podał do Rębisza i jego strzał obrońcy znowu wybili piłkę na rzut rożny.  Jedna z nielicznych akcji gospodarzy zakończyła się rzutem wolnym na osiemnastym metrze. Machowski precyzyjnie uderzył na naszą bramkę i pokonał naszego młodego bramkarza. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Nasi zawodnicy kontrolowali to spotkanie, widać było pomysł na grę i realizację zadań nakreślonych przez trenera PaczosDruga połowa zaczęła się od ataków naszej Stalówki. W 52 minucie mogło być 2:1, Rębisz strzelił gola, ale okazało się, że był na spalonym. 60 minuta, to indywidualna akcja Koguta, który wdarł się w pole karne, ale jego strzał był zbyt lekki. Trzy minuty później po podaniu od Fedejki próbował jeszcze raz. Strzał wybity na rzut rożny. Gospodarze mieli swoją sytuację w 65 minucie. W polu karnym z piłką odwrócił się zawodnik z Gorzyc, uderzył bardzo mocno z siedmiu metrów. Krupa na szczęście przeniósł piłkę nad poprzeczką. Była to interwencja meczu, jeśli nie kolejki.

 Chwilę po tej sytuacji Książek przekątnym podaniem uruchomił Rębisza,  który minął dwóch obrońców i nie dał szans bramkarzowi Stali Gorzyce.  66 minuta i nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Nie miała zamiaru na tym zakończyć tego meczu.

Miejscowi słabi z minuty na minutę, nasza młodzież wykorzystała to bezlitośnie. W 70 minucie Rębisz odebrał piłkę obrońcy wszedł w pole karne, gdzie był faulowany. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i zrobiło się 3:1 dla rezerw Stali. Wynik meczu ustalił w 85 minucie Marchut. Po podaniu od Saja uciekł obrońcy i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.

 Zwycięstwo naszej drużyny  w  Gorzycach w pełni zasłużone. Stal była drużyną lepszą,  lepiej zorganizowaną i od początku meczu mająca pomysł na ten mecz.  W stu procentach nasza młodzież zrealizowała założenia taktyczne trenera Paczosa i to był klucz do zwycięstwa w  tym meczu. Brawa dla całej drużyny,  brawa dla naszego młodego bramkarza Tomka Krupy, który wybronił kluczową akcję meczu.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni