Resovia Rzeszów
1 - 3
Final Score

Podsumowanie

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu drugoligowych rozgrywek Stal Stalowa Wola przegrała 1:3 z Resovią Rzeszów. Jedynego gola dla zielono-czarnych strzelił Łukasz Zjawiński.

W wyjściowym składzie naszego zespołu pojawili się Piotr WitasikMichał Płonka oraz Michał Fidziukiewicz, którzy tym samym zadebiutowali w zielono-czarnych barwach. Fidziukiewicz, nowy napastnik „Stalówki”, pierwszy strzał w meczu oddał po około 10 minutach gry. To uderzenie obronił jednak bramkarz Resovii. Drużyna z Rzeszowa przeważała w początkowej fazie spotkania, później do głosu zaczęli dochodzić nasi zawodnicy.

W 27. minucie to jednak Resovia wyszła na prowadzenie. W naszym polu karnym dobrze odnalazł się Adrian Dziubiński, który umieścił piłkę w bramce Krystiana Kalinowskiego. Chwilę po stracie gola Stal mogła doprowadzić do wyrównania. W dobrej sytuacji znalazł się Fidziukiewicz, lecz nie zdołał pokonać Daniela.

Na przerwę nasi zawodnicy schodzili jednak przegrywając 0:2. Kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą część potyczki gola dla Resovii strzelił Szymon Feret.

W drugiej połowie, w 58. minucie, na boisku pojawił się Łukasz Zjawiński. Nasz nowy napastnik potrzebował zaledwie minuty, aby strzelić gola. 18-latek pokonał bramkarza Resovii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Chwilę później blisko było o drugiego gola dla zielono-czarnych. Strzał z dystansu Bartosza Sobotki świetnie obronił jednak Wojciech Daniel.

Naszym piłkarzom nie udało się już strzelić kolejnej bramki. Zrobiła to za to Resovia, która w 81. minucie zdobyła gola na 3:1. Naszego bramkarza pokonał Daniel Świderski. Ta bramka ustaliła wynik spotkania.

Stal na inaugurację nowego sezonu przegrała 1:3 (0:2) z Resovią Rzeszów. W następnym spotkaniu zmierzymy się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

Stal Stalowa Wola – Resovia Rzeszów 1:3 (0:2)

0:1 – Adrian Dziubiński 27′

0:2 – Szymon Feret 39′

1:2 – Łukasz Zjawiński 59′

1:3 – Daniel Świderski 81′

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Kacper Śpiewak, Piotr Witasik, Bartosz Sobotka – Łukasz Pietras (58′ Łukasz Zjawiński), Piotr Mroziński – Michał Mistrzyk (46′ Filip Wójcik), Michał Płonka, Robert Dadok – Michał Fidziukiewicz (83′ Rafał Michalik).

Resovia Rzeszów: Wojciech Daniel – Rafał Mikulec, Dawid Kubowicz, Dariusz Frankiewicz, Konrad Domoń, Kamil Radulj (74′ Grzegorz Płatek), Serhii Krykun (70′ Radosław Adamski), Mateusz Geniec, Adrian Dziubiński (54′ Daniel Świderski), Sebastian Zalepa, Szymon Feret (78′ Szymon Hajduk).

Żółte kartki: Kacper Śpiewak – Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa.

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).