Zwycięzcy w kategoriach- najpopularniejszy trener oraz talent roku.

Dziesięciu najpopularniejszych sportowców, trzech trenerów i trzy talenty w 2013 roku w powiatach stalowowolskim i niżańskim wybierali czytelnicy Echa Dnia. Głosowano przy pomocy SMS a w jubileuszowym plebiscycie powołano także specjalną kapitułę, złożoną z wybitnych przedstawicieli sportu w naszym regionie: Stanisława Anioła, Józefa Lesia, Benedykta Sobczyńskiego, Jerzego Szambelana i Lucjana Trelę. Po połączeniu głosów czytelników i kapituły ogłoszono oficjalne wyniki 20-tego Plebiscytu Sportowego Echa Dnia. Uroczyste przyjęcie odbyło się w restauracji Olimpia w Stalowej Woli.

Najpopularniejszym sportowcem została Klaudia Sibiga, ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek w boksie z Ringu Sikorski Stalowa Wola. Najpopularniejszym trenerem został Paweł Wtorek, szkoleniowiec Stali Stalowa Wola, a talentem roku zawodnik „Stalówki”, Mateusz Argasiński.
W dziesiątce najpopularniejszych sportowców znalazło się dwóch zawodników Stali. Na miejscu 6 uplasował się Tomasz Wietecha a na 8 Damian Juda.
Zawodnicy i trener „Stalówki” wpadli tylko na część oficjalną i musieli się zbierać, bo wyjeżdżali na sparing do Woli Chorzelowskiej z Pogonią Leżajsk.

20. Plebiscyt Sportowy Echa Dnia
Dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców w powiatach stalowowolskim i niżańskim
1. Klaudia Sibiga – Ring Sikorski Stalowa Wola, boks, 30 punktów (20 w głosowaniu czytelników, 10 w głosowaniu kapituły).
2. Danuta Urbanik – Victoria Stalowa Wola, lekka atletyka, 20 punktów (0 w głosowaniu czytelników, 20 w głosowaniu kapituły).
3. Dariusz Groch – Wiking Nisko, armwrestling, 18 punktów (17 w głosowaniu czytelników, 1 w głosowaniu kapituły).
4. Stanisław Łańcucki- Stalowowolski Klub Biegacza, lekka atletyka, 17 punktów (0 w głosowaniu czytelników, 17 w głosowaniu kapituły).
5. Łukasz Podstawski – Klub Bushido Stalowa Wola, karate kyokushin, 15 punktów (15 w głosowaniu czytelników, 0 w głosowaniu kapituły).
Tomasz Wietecha – Stal Stalowa Wola, piłka nożna, 15 punktów (0 w głosowaniu czytelników, 15 w głosowaniu kapituły).
7. Anna Wójcik – Victoria Stalowa Wola, lekka atletyka, 14 punktów (2 w głosowaniu czytelników, 12 w głosowaniu kapituły).
8. Damian Juda – Stal Stalowa Wola, piłka nożna, 12 punktów (12 punktów w głosowaniu czytelników, 0 w głosowaniu kapituły).
9. Jacek Stępień – Sokół Nisko, piłka nożna, 10 punktów (10 w głosowaniu czytelników, 0 w głosowaniu kapituły).
10. Grzegorz Dyba – Sokół Nisko, piłka nożna, 8 punktów (8 w głosowaniu czytelników, 0 w głosowaniu kapituły)
Bogdan Dziuba – Stalowowolski Klub Biegacza, lekka atletyka, 8 punktów (0 w głosowaniu czytelników, 8 w głosowaniu kapituły).

Trzech Najpopularniejszych Trenerów w powiatach stalowowolskim i niżańskim
1. Paweł Wtorek – Stal Stalowa Wola, piłka nożna, 29 punktów (12 w głosowaniu czytelników, 17 w głosowaniu kapituły).
2. Daniel Kijak – Sokół Nisko, piłka nożna, 27 punktów (15 w głosowaniu czytelników, 12 w głosowaniu kapituły).
3. Artur Chomiak – Ring Sikorski Stalowa Wola, boks, 25 punktów (17 w głosowaniu czytelników, 8 w głosowaniu kapituły).
Artur Karlik – Stal Stalowa Wola, koszykówka, 25 punktów (10 w głosowaniu czytelników, 15 w głosowaniu kapituły).

Trzy Najpopularniejsze Talenty w powiatach stalowowolskim i niżańskim
1. Mateusz Argasiński – Stal Stalowa Wola, piłka nożna, 37 punktów (20 w głosowaniu czytelników, 17 w głosowaniu kapituły).
2. Marcin Sowa – Motyl MOSiR Stalowa Wola, 29 punktów (15 w głosowaniu czytelników, 12 w głosowaniu kapituły).
3. Bartłomiej Stój – Victoria Stalowa Wola, 28 punktów (8 w głosowaniu czytelników, 20 w głosowaniu kapituły).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni