Zwycięstwo w Tarnowie!

W 16. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Unią Tarnów. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych!

Po niedawnej porażce z Wólczanką Wólka Pełkińska zielono-czarni chcieli się zrehabilitować. Okazją do tego był mecz w Tarnowie z miejscową Unią.

Od początku spotkania obie drużyny badały swoje możliwości. Nasi piłkarze szukali uderzeń z dystansu. Taki strzał Bartłomieja Olszewskiego dobrze obronił bramkarz gospodarzy, a nieco później niecenie przymierzył Sławomir Duda.

Unia znakomitą okazję do objęcia prowadzenia miała w 28. minucie. Wtedy to sędzia odgwizdał rzut karny, ale strzał Artura Białego z „jedenastki” obronił Mikołaj Smyłek! W końcówce pierwszej połowy zielono-czarni domagali się odgwizdania rzutu karnego dla Stali, ale sędzia tego nie uczynił. Ta część potyczki zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 56. minucie nasz zespół mógł wznieść ręce do góry w geście radości! W polu karnym gospodarzy dobrze odnalazł się Daniel Świderski, który skierował piłkę do siatki! „Stalówka” objęła prowadzenie 1:0, ale to nie był koniec goli strzelonych przez „Świdra” w tym meczu! W 80. minucie nasz napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii Tarnów i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Wynik spotkania już w doliczonym czasie gry ustalił Kacper Pietrzyk! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bartłomieja Olszewskiego nasz piłkarz popisał się kapitalnym golem! Bramka stadiony świata!

Zielono-czarni pokonali rywala 3:0 i do Stalowej Woli wracają z trzema punktami! Warto podkreślić, że w sobotnim spotkaniu w zielono-czarnych barwach zadebiutowali Filip Mucha i Bartosz Pioterczak. Stali rosną zdolni zawodnicy. Słowa uznania dla naszych młodych piłkarzy.