Zwycięstwo w Siedlcach! Trzy punkty dla „Stalówki”

W 17. kolejce II ligi piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Pogonią Siedlce. Zielono-czarni ten mecz wygrali 2:1. Znów świetnie spisał się Robert Dadok, który strzelił dwa gole!

Mecz z Pogonią Siedlce był bardzo ważny z punktu widzenia tabeli. Nasza „Stalówka” znakomicie weszła w to spotkanie i już 10. minucie objęła prowadzenie. Gola dla zielono-czarnych strzelił Robert Dadok, który w ostatnich tygodniach znajduje się w bardzo wysokiej formie. To nie było ostatnie słowo Roberta w tym spotkaniu! Warto jeszcze podkreślić, że przy golu naszego pomocnika znakomitą asystą popisał się Adam Waszkiewicz.

Tak, jak pierwsza część meczu ułożyła się pomyślnie dla naszej drużyny, tak druga niestety wymarzona była dla naszych rywali. W 53. minucie Pogoń doprowadziła do wyrównania po golu z rzutu karnego. Nasi piłkarze się jednak nie załamali i dalej walczyli o zwycięstwo.

W 63. minucie Stal znów objęła prowadzenie, a gola z rzutu karnego strzelił niezawodny Robert Dadok. Wcześniej faulowany był Łukasz Pietras.

Korzystny dla nas wynik utrzymaliśmy do końca spotkania. „Stalówka” w Siedlcach zwyciężyła 2:1 i wywalczyła bardzo cenne trzy punkty. W następnym spotkaniu w derbach zmierzymy się z Resovią Rzeszów (16 listopada, godzina 13:00).

Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola 1:2 (0:1)

0:1 – Robert Dadok 10′

1:1 – Adam Mójta (k.) 53′

1:2 – Robert Dadok (k.) 63′

Składy:

Pogoń Siedlce (skład wyjściowy): Misztal – Mójta, Margol, Wiktoruk, Romanowicz, Olszewski, Kluzek, Firlej, Mosiejko, Kozłowski, Brodziński.

Stal Stalowa Wola: Kalinowski – Waszkiewicz, Kiercz, Sobotka, Jarosz, Mroziński – Jopek (90′ Śpiewak), Pietras (66′ Stelmach), Ciepiela (79′ Wójcik), Dadok – Zjawiński (46′ Płonka).

Żółte kartki: Olszewski, Skibicki (Pogoń) i Jarosz, Kalinowski, Sobotka, Płonka (Stal).

Sędzia: Jacek Lis (Ruda Śl.).

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni