Zwycięstwo Stali z Avią!(Video)

W meczu 23. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Avią Świdnik. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych!

Po zimowej przerwie piłkarze Stali Stalowa Wola wrócili do rywalizacji o ligowe punkty. Pierwszym przeciwnikiem drużyny Jaromira Wieprzęcia była Avia Świdnik.

Zielono-czarni od początku potyczki śmiało ruszyli do ataku. Już w 7. minucie Stal strzeliła gola, lecz arbiter wcześniej odgwizdał faul i ta bramka nie została uznana. Nasi piłkarze atakowali, ale Avia dobrze prezentowała się w defensywie. My też musieliśmy uważać w obronie, bo goście raz na jakiś czas wyprowadzali ciekawe akcje ofensywne.

Zielono-czarni szukali okazji na gola, lecz pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Zwłaszcza w końcówce tej odsłony spotkania zabrakło nam szczęścia, bo nasza drużyna kilka razy poważnie zagroziła bramce drużyny ze Świdnika.

Początek drugiej połowy był wyrównany, a oba zespoły starały się atakować. W 53. minucie znów zapachniało golem dla Stali. Po ładnym strzale Michała Mistrzyka świetnie obronił jednak bramkarz Avii. W 66. minucie piłka wpadła natomiast do bramki zielono-czarnych. Sędzia odgwizdał jednak spalonego i gola dla gości nie uznał. To były dobre minuty w wykonaniu drużyny ze Świdnika, która poważnie zagrażała bramce „Stalówki”.

W końcu w 78. minucie padł gol dla Stali, a strzelił go wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Tomasz Płonka! Długo czekaliśmy na tę bramkę!

Nasza drużyna korzystny dla siebie wynik utrzymała do końca meczu. Pierwsze spotkanie po przerwie zimowej zielono-czarni rozstrzygnęli na swoją korzyść i do swojego dorobku dopisują ważne trzy punkty!

Stal Stalowa Wola – Avia Świdnik 1:0 (0:0)

1:0 – Tomasz Płonka 78′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Siudak – Waszkiewicz, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba (78′ Sobotka), Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Drobot (78′ Szifer), Jopek (90 +2′ Conde), Piechniak (69′ Płonka).

Avia Świdnik (skład wyjściowy): Szelong – Kursa, Dobrzyński, Szpak, Cielebąk, Białek, Maluga, Niewęgłowski, Uliczny, Darmochwał, Mykytyn.

Żółte kartki: Piechniak, Wiktoruk. Wietecha – Oziemczuk.

Sędzia: Adam Jamka (KS ŚZPN Kielce).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni