Zwycięstwo rezerw Stali, remis juniorów.

Rezerwy Stali rozegrały w niedzielę kolejny mecz ligowy w grupie 2 stalowolskiej Klasy A. Pojedynek Stalówki z zespołem Strażaka Przyszów zakończył się wysokim zwycięstwem zielono-czarnych. W pierwszej połowie w składzie Stali zagrali Juda i Płonka, którzy swój występ udokumentowali zdobywając bramki. Stal II po 7 kolejkach zajmuje 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów.
W następnej kolejce Stalówka zmierzy się w Żabnie z tamtejszym Termopolem.

Stal II Stalowa Wola – Strażak Przyszów 7:1 (6:0).
Płonka 2, Tur 2, Juda, Cholewa, Wisłocki dla gospodarzy.

Cenny punkt w meczu z Koroną Kielce zdobyli piłkarze Stali Stalowa Wola występujący w centralnej lidze juniorów. Zdobycz ta jest tym cenniejsza, że w przedłużonym czasie gry bramkarz Stalówki Krzysztof Płoskoń obronił rzut karny.
Korona przyjechała do Stalowej Woli w bardzo mocnom składzie, w którym było aż dziewięciu zawodników drugiej drużyny kieleckiego klubu. Na codzień występują oni w rozgrywkach trzeciej ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

– Tę różnicę było widać i trzeba przyznać, że w wielu momentach Korona prezentowała się od nas lepiej. Nasi chłopcy pięknie walczyli o doprowadzenie do remisu i dopięli swego pod koniec meczu. Później, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry goście mieli jeszcze rzut karny, ale nasz bramkarz spisał się znakomicie. Po 4 kolejkach juniorzy Stali zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 7 punktów.

Stal Stalowa Wola – Korona Kielce 2:2 (1:1).

Kruk 15, Kwiatkowski 88 – Tekiel 28, Kobryń 64.

Stal: Płoskoń – Kloc, Sałek, Górski, Niedbała (46 Bieńko, 55 Kośmider) – Siudak, Kwiatkowski, Tur, Grabowski – Kruk (46 Waliłko), Wnuk (70 Sobala).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni