Zwycięstwo rezerw i porażka juniorów.

Za nami 23 kolejka spotkań stalowowolskiej Klasy A-grupa II. W niedzielę o godzinie 16:00 w Stalowej Woli swój mecz rozegrała Stal II. Zespół rezerw podejmował na swoim terenie Termopol Żabno. Stalowcy wygrali to spotkanie i z dorobkiem 50 punktów zajmują 2 miejsce w tabeli. Na 3 pozycji z 48 „oczkami” plasują się piłkarze Siarki II. Trwa walka rezerwowych drużyn z Tarnobrzega i Stalowej Woli o drugie miejsce premiowane grą w barażach o awans.
 Miano niepokonanych w tym sezonie zachowali piłkarze Sokoła Sokolniki, którzy pewnie zwyciężyli rywali z Dąbrowicy. Sokolniczanie są coraz bliżsi awansu do klasy okręgowej.

Stal II Stalowa Wola – Termopol Żabno 2:1 (0:0).
Tur 54, 58 – samobójcza 75.
– Był to słaby mecz w wykonaniu obu drużyn. Gospodarze zdobyli prowadzenie po pięknym strzale w okienko, po chwili podwyższyli na 2:0 i było po emocjach. Co prawda „Stalówka” strzeliła sobie „samobója”, ale nie mieliśmy później okazji do zdobycia choćby punktu – przyznał po spotkaniu prezes klubu z Żabna Marcin Zieliński.

W Centralnej Lidze Juniorów piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz 0:2 (0:2).
Po 19 kolejkach Stal zajmuje 8 pozycję w tabeli z dorobkiem  23 punktów. Następny mecz w Stalowej Woli juniorzy zagrają 25 maja o 13:00 z Wisłą Kraków.

Stal: Drzymała – Malinowski (46 Warzocha), Olko, Samołyk, Sołek, Siudak, Kwiatkowski, Waliłko (46 Kruk), Dybka, Watras (75 Moskwa), Wojtak.

– Ciężko powiedzieć coś po takim meczu, prowadziliśmy grę przez 90 minut, częściej byliśmy w posiadaniu piłki, a Sandecja grała z kontry i wykorzystała nasze błędy w defensywie – komentuje Jaromir Wieprzęć, trener Stali. – Nam brakowało jakiejś siły przebicia, niby grę prowadziliśmy, ale nic z tego nie wynikało, nie było w naszej grze błysku. Graliśmy bez Kloca, Partyki, Wnuka i Tura.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni