Zwycięska seria trwa! (video)

W 14. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych!

Zielono-czarni wygrali czwarte spotkanie z rzędu! Tym razem nasza drużyna okazała się lepsza od KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Zielono-czarni od pierwszych minut meczu ruszyli do ataku. Aktywny był Szymon Jopek, strzałów na bramkę szukali Bartłomiej Olszewski i Aleksander Drobot. Gra toczyła się na przeważnie na połowie gospodarzy, lecz piłka nie chciała wpaść do siatki KSZO.

„Stalówka” musiała też być czujna w defensywie. W 35. minucie drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego wypracowała sobie bowiem dobrą okazje. Na nasze szczęście niecelnym strzałem zakończył ją Bartosz Żurek. Pierwsza połowa zakończyła się bramkowym remisem.

Druga część potyczki rozpoczęła się od znakomitej okazji dla KSZO. W sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem niecelnie strzelił jednak Oskar Majda. Było groźnie! Na boisku nie można było narzekać na brak emocji, a spotkanie się wyrównało.

W końcu w 71. minucie zielono-czarni objęli prowadzenie! Wiktor Stępniowski dośrodkował z rzutu rożnego, a celnym strzałem głową popisał się Mateusz Hudzik! „Stalówka” korzystny dla siebie wynik utrzymała do końca spotkania i odniosła kolejne zwycięstwo! Do Stalowej Woli zielono-czarni wracają z trzema punktami! Brawo drużyna!

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)

0:1 – Mateusz Hudzik 71′

Składy:

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Szymkowiak – Sylwestrzak, Zając, Majda, Kuzior, Stefanowicz, Brągiel, Głaz, Nawrot (57′ Szela), Żurek, Gruchała – Węsierski.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Pietrzyk (89′ Persak), Khorolskyi, Hudzik, Klepacki (68′ Kiełbasa), Stępniowski, Duda, Olszewski Jopek, Drobot (75′ Wojtak), Świderski (88′ Żelisko).

Żółte kartki: Głaz, Żurek – Świderski, Wojtak.

Sędzia: Michał Ficiński (Sosnowiec).

źródło: Serwis Klubu KSZO

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni