Znakomity debiut! Trzy punkty dla Stali!

W 5. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Podhalem Nowy Targ. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

W sobotę zielono-czarni rozegrali drugie spotkanie ligowe w tym sezonie na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej. Naszym rywalem było Podhale Nowy Targ, które w tabeli miało jeden punkt więcej niż „Stalówka”.

Nasza drużyna groźnie zaatakowała już kilkanaście sekund po rozpoczęciu meczu. Na uderzenie z pola karnego zdecydował się debiutujący w zielono-czarnych barwach Daniel Świderski. Dobrze obronił jednak bramkarz Podhala. „Stalówka” blisko gola była również w 20. minucie. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Kacper Pietrzyk. Po interwencji bramkarza piłka odbiła się od poprzeczki bramki drużyny z Nowego Targu.

Stal drużynę Podhala trzymała daleko od swojego pola karnego. Zielono-czarni dobrze rozbijali akcje rywali. W 27. minucie ładnie natomiast przed bramkę nowotarskiego klubu zagrywał Szymon Jopek. Strzał głową oddał Jakub Persak, ale Jakub Rędzio nie dał się zaskoczyć. Nasz kapitan sam blisko gola był w 33. minucie. Po jego strzale z około 12 metrów piłka minęła jednak bramkę gości. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do naszego zespołu. Brakowało tylko goli.

Druga część sobotniej potyczki również toczyła się pod dyktando Stali. W końcu w 60. minucie piłka wpadła do bramki Podhala! Po podaniu Bartłomieja Olszewskiego precyzyjnym strzałem z około 16 metrów popisał się Maciej Wojtak! Chwilę później było już 2:0. Krystian Żelisko dograł do Daniela Świderskiego, a ten z kilku metrów ulokował futbolówkę w bramce gości. Znakomity debiut zaliczył nasz nowy napastnik.

„Stalówka” do końca spotkania nie dała sobie strzelić gola i utrzymała korzystny dla siebie wynik. Zielono-czarni mogli nawet podwyższyć prowadzenie, lecz w 89. minucie po świetnej indywidualnej akcji Oskara Wojtysiaka gości przed stratą gola uratował słupek!

Ostatecznie Stal w sobotę pokonała 2:0 Podhale Nowy Targ i do swojego dorobku dopisała trzy punkty.

Stal Stalowa Wola – Podhale Nowy Targ 2:0 (0:0)

1:0 – Maciej Wojtak 60′

2:0 – Daniel Świderski 64′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Zięba, Pietrzyk, Persak, Olszewski, Duda, Wojtak (75′ Lebioda), Jopek (58′ Żelisko), Radluj (75′ Wojtysiak), Grober (85′ Cukrowski), Świderski.

Podhale Nowy Targ (skład wyjściowy): Rędzio – Janso, Bielak, Lech, Serafin, Nowak, Płatek, Kapuściński, Mianowany, Żołądź, Kowalski.

Żółte kartki: Wojtak – Bielak.

Sędzia: Piotr Kawiński (Chełm).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni