Zmiany w sztabie szkoleniowym Stali

Białorusin Dzianis Parechyn został trenerem bramkarzy, a Łukasz Molek asystentem trenera Łukasza Berety.

Dzianis Parechyn ma 42 lata, posiada najwyższą licencję dla trenera bramkarzy UEFA Goalkeeper A Licence. W swojej karierze trenerskiej szkolił bramkarzy reprezentacji Białorusi w kategoriach U17, U18 oraz U21. Do grudnia ubiegłego roku przez 7 lat był trenerem bramkarzy pierwszego zespołu Dynamo Mińsk. W związku z odmową podpisania listy poparcia dla władz białoruskich, został zwolniony z pracy w tym klubie.

Dzianis Parechyn w swojej karierze zawodniczej reprezentował między innymi barwy BATE Borysów.

Serdecznie witamy tak wybitnego trenera w naszym kraju i w Stali Stalowa Wola. Wyrażamy podziękowania dla Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Mińsku za pomoc w przyznaniu na nasz wniosek wizy humanitarnej dla trenera.

Łukasz Molek urodził się 23 lutego 1995 roku w Mikołowie. Pracował w grupach młodzieżowych Ruchu Chorzów, Pogoni Ruda Śląska, Siemianowiczancze, UKS Kuźnicy Katowice. Od czerwca 2019 roku był asystentem Łukasza Berety w Ruchu Chorzów.

Serdecznie witamy w Stalowej Woli.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni