Zmiana trenera w Stali.

„Stal” Stalowa Wola – Piłkarska Spółka Akcyjna nie przedłuży umowy z trenerem Ryszardem Kuźmą na kolejny sezon. W toku prowadzonych rozmów strony uznały, że Klub ma inne spojrzenie niż trener na sposób budowania i prowadzenia drużyny w sezonie 2016/2017 i inną wizję funkcjonowania i rozwoju w kolejnych latach.

„Stal” Stalowa Wola P.S.A. dziękuje trenerowi za pracę w minionym sezonie, jego profesjonalną postawę i wkład jaki wniósł w utrzymanie się drużyny w II lidze, w sezonie 2015/2016.

W nadchodzącym sezonie naszą drużynę poprowadzi pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego Rafał Wójcik. Urodzony 1 marca 1978 r. w Dąbrowie Tarnowskiej, były piłkarz, swoją karierę rozpoczynał w LZS Żabno. Wiosną 1995 r. trafił do Wisły Kraków, w której zadebiutował w I lidze. Przed rundą wiosenną sezonu 2003/2004 trafił do Korony Kielce. Po awansie klubu do Ekstraklasy odszedł z klubu i wrócił do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W 2008 r. był jeszcze zawodnikiem Kolejarza Stróże. Po odejściu z Kolejarza Rafał Wójcik został trenerem OKS-u Opatów, następnie prowadził rezerwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W styczniu 2010 został szkoleniowcem Orlęta Radzyń Podlaski. Wraz z zespołem w sezonie 2009/2010 zajął 15 miejsce w III lidze i spadł do IV ligi, rok później wywalczył z drużyną powrót do III ligi. Początkiem sezonu 2011/2012 został trenerem drugoligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski poprowadził zespół w przegranym 0:3 meczu ze Zniczem Pruszków, następnie zrezygnował z posady szkoleniowca. Później pracował w Pogoni Siedlce w 2013 r; Stali Mielec, oraz był drugim trenerem w Chojniczanka Chojnice. Od 16.03.2016 r. Rafał Wójcik podpisał umowę z LKS Nadwiślan Góra.
Witamy w Stalowej Woli, życzymy powodzenia i sukcesów.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni