Zmiana na fotelu lidera.

Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku dotychczasowego lidera z Kluczborka i dzięki korzystnym wynikom z innych boisk to ona została liderem rozgrywek.

Początek sobotnich zawodów był dość niemrawy, ale spotkanie z każdą minutą nabierało tempa. Bardzo aktywny w drużynie gości był Tomasz Swędrowski, który kilka razy postraszył obronę gospodarzy. Stalowcy już w 16. minucie mogli objąć prowadzenie, ale Patryk Tur zbyt długo zwlekał z uderzeniem w polu karnym i został zablokowany.

Zielono-czarni momentami bardzo ładnie grali klepką, szczególnie dobrze wyglądała współpraca Łukasza Sekulskiego i Damiana Łanuchy. W 24. minucie znów Tur stanął przed szansą na gola, ale raz został zablokowany, a przy dobitce już mocno chybił. Gospodarze szukali szansy i ostatecznie tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę zdobyli gola. Po bardzo ładnej i kombinacyjnej akcji piłka trafiła na prawe skrzydło do Adriana Bartkiewicza, który dośrodkował w pole karne do Sekulskiego, który wygrał z obrońcą MKS-u walkę w parterze i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron MKS Kluczbork zaczął śmielej atakować. W 53. minucie wyprowadzili kontrę 2 na 2, ale Michał Czarny świetnie powstrzymał rywala w polu karnym. Kilka minut później ładnie uderzył Marcin Nowacki, ale jeszcze lepiej piłkę obronił Tomasz Wietecha. Stal cofnęła się i oddała pole gry rywalowi, który coraz częściej podchodził pod pole karne gospodarzy. Ostatecznie zielono-czarni dotrwali do końcowego gwizdka i wygrali z liderem.

Stal Stalowa Wola – MKS Kluczbork 1:0 (1:0)
1:0 – Sekulski 44′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha – Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Mateusz Kantor, Patryk Tur (75′ Dawid Pigan), Mateusz Argasiński, Paweł Giel (64′ Tomasz Płonka), Damian Łanucha (68′ Przemysław Żmuda), Michał Mistrzyk (60′ Michał Michałek), Łukasz Sekulski.

MKS Kluczbork: Krystian Rudnicki – Paweł Gierak, Rafał Niziołek, Łukasz Reinhard (78′ Łukasz Reinhard), Łukasz Uszalewski, Tomasz Swędrowski (46′ Wojciech Hober), Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Krzysztof Wolkiewicz (46′ Marcin Nowacki), Michał Kojder (78′ Jakub Grzegorzewski), Piotr Burski.

Żółte kartki: Bartkiewicz, Michałek, Żmuda (Stal) oraz Kojder, Ganowicz, Niziołek, Gierak (MKS).

Sędzia: Marcin Bielawski (Mysłowice).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni