Zmarł Krystian Muskała.

W Dzień Wszystkich Świętych odszedł od nas na zawsze w wieku 69 lat Krystian Muskała, były piłkarz i trener Stali Stalowa Wola.
Krystian Muskała urodził się 17 marca 1947 roku w Świętochłowicach na Górnym Śląsku. Był wychowankiem Ruchu Chorzów. Z „Niebieskimi” zdobył w 1965 roku mistrzostwo Polski juniorów. W barwach Ruchu miał okazję grać i trenować z takimi sławami jak choćby Antoni Piechniczek, Bronisław Bula czy Gerard Cieślik. Do Stalowej Woli trafił w 1968 roku. W naszym klubie pracował przez ponad 35 lat. Jako piłkarz wywalczył ze „Stalówką” w 1973 roku pierwszy awans do dawnej drugiej ligi. Jako trener uczestniczył we wszystkich największych sukcesach Stali. Był asystentem trenera Władysława Szaryńskiego, z którym w 1987 roku po raz pierwszy w historii awansował do dawnej pierwszej ligi. Razem z trenerem Adamem Musiałem utrzymał klub na najwyższym szczeblu rozgrywkowym (sezon 1993/94). Był również asystentem takich szkoleniowców jak: Jerzy Kopa, Marian Geszke, Zbigniew Myga, Piotr Kocąb czy Janusz Gałek. Drużynę Stali prowadził również samodzielnie na zapleczu dzisiejszej Ekstraklasy.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.

Uroczystości pogrzebowe Krystiana Muskały odbędą się 4 listopada (w piątek) o godzinie 13.30 na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni