Zimny prysznic w Kielcach (skrót+konferencja)

Nie takiego wyniku spodziewali się kibice Stali Stalowa Wola w pojedynku z rezerwami Korony Kielce. Zielono-czarni niespodzianie ulegli rywalowi 3:5.

 

Początkowe fragmenty sobotniej potyczki to lekka przewaga gospodarzy. Stalówka przetrwała jednak pierwsze minuty i z czasem zaczęła przejmować inicjatywę. Efektem tego były bramki zdobyte przez Sławomira Dudę i Mariusza Szuszkiewicza. Wydawało się, że nasza drużyna ma wszystko pod kontrolą i na przerwę zejdzie z dwubrakową przewagą. Niestety w ostatnich sekundach zabrakło nieco koncentracji i gospodarze zdołali zdobyć kontaktową bramkę.

Po zmianie stron coś niedobrego stało się ze Stalą, która popełniała błędy w defensywie. Rywale w nieco ponad dwadzieścia minut zdobyli cztery bramki i stało się jasne, że zwyciężą w tym spotkaniu. Naszą drużynę stać było tylko na jeszcze jedno trafienie. Niestety zielono-czarni popełnili w tym pojedynku zbyt dużo błędów, które spowodowały, że z Kielc nie udało się wywieźć dobrego wyniku.

Wyciągnąć wynik z 0:2 na 5:3 to jest sztuka. Zrobiliśmy wszyscy bardzo dobrą robotę. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo i to jeszcze z takim przeciwnikiem – powiedział po zawodach opiekun Korony Mariusz Arczewski.

 

 

Korona II Kielce – Stal Stalowa Wola 5:3 (1:2)
0:1 – Duda 30’
0:2 – Szuszkiewicz 37’
1:2 – Strzebiński 45’
2:2 – Konstantyn 52’
3:2 – Sowiński 67’
4:2 – Rybus 69’
5:2 – Sowiński 74’
5:3 – Soszyński 89’

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Lebioda (68’ Stępniowski), Grasza (68’ Myszogląd), Kucharczyk, Ziarko, Szifer (68’ Stelmach), Soszyński, Duda, Kitliński, Szuszkiewicz, Iwao (68’ Khorolskyi).

Żółte kartki: Lebioda, Stelmach.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni