Zgaszony Znicz.

Wojciech Fabianowski został trenerem Stali Stalowa Wola 12 września. Od tego dnia drużyna z Podkarpacia zdobyła 13 z możliwych 18 punktów i awansowała do górnej połowy tabeli. Piłkarzem, na którego najmocniej może liczyć Fabianowski, jest Adrian Dziubiński, który zdobył minimum gola w siedmiu ostatnich spotkaniach. Pomocnik dystansuje napastników swojego klubu, a w klasyfikacji strzelców ligi jest wiceliderem z ośmioma trafieniami. Przed nim są wyłącznie Adrian Paluchowski z Pogoni Siedlce, a także Patryk Szysz z Górnika Łęczna.
 Dziubiński dał prowadzenie Stalówce w 31. minucie meczu w Pruszkowie. Pochodzący z Radomia piłkarz strzelił z rzutu karnego w środek bramki. Faulował w szesnastce Marcin Rackiewicz. Dziubiński mógł ponownie trafić do siatki w 40. minucie, ale po podaniu Piotra Mrozińskiego nie zachował się najlepiej w sytuacji sam na sam z bramkarzem Znicza.
Najlepszą szansę na gola dla zespołu z Mazowsza miał w pierwszej połowie Dariusz Zjawiński, po którego strzale piłka uderzyła w słupek. Po przerwie kolejni zawodnicy trafili w obramowanie. Piotr Mroziński huknął z półwoleja w poprzeczkę bramki Znicza, a Przemysław Kocot główkował w słupek Stali.
Impas przerwał w 65. minucie Sebastian Łętocha. Zakończył on uderzeniem z bliska akcję dwójkową z Adrianem Dziubińskim, który dorzucił asystę do wcześniejszego gola. Stal zapewniła sobie w tym momencie zwycięstwo 2:0 w Pruszkowie. Przynajmniej do soboty będzie ona na 5. miejscu w tabeli, ponieważ tego dnia zostaną rozegrane pozostałe mecze 14. kolejki.
Podopieczni Fabianowskiego wyprzedzili między innymi Znicza, który nie potrafi na dobre uporać się z problemem punktowania na własnym stadionie. Pod tym względem jest dopiero 15. siłą ligi. We wrześniu poprawił swoje domowe statystyki, ale w czwartek znów uznał wyższość przeciwnika.

Znicz Pruszków
 – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)
0:1 – Adrian Dziubiński (k.) 31′

0:2 – Sebastian Łętocha 65′
Składy:

Znicz: Piotr Misztal – Marcin Bochenek, Piotr Klepczarek, Mateusz Długołęcki, Marcin Rackiewicz – Adrian Małachowski, Przemysław Kocot (78′ Maciej Machalski) – Paweł Tarnowski (63′ Jakub Kabala), Arkadiusz Pyrka (67′ Bartłomiej Faliszewski), Patryk Kubicki (89′ Jakub Zagórski) – Dariusz Zjawiński.

Stal: Dorian Frątczak – Adam Waszkiewicz, Fryderyk Stasiak, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka – Piotr Mroziński, Przemysław Stelmach – Szymon Jopek (72′ Tomasz Żyliński), Adrian Dziubiński (83′ Robert Dadok), Michał Trąbka (90′ Filip Szifer) – Sebastian Łętocha.

 
 
 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni