Zapowiedź meczu Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg

Rozpędzona Stalówka vs. nieobliczalna Olimpia.
Stal Stalowa Wola nie ma chwili oddechu. W sobotę zagra po raz trzeci w ciągu tygodnia, tym razem u siebie z Olimpią Elbląg. Zapowiada się więc interesujący bój o ligowe punkty.

Olimpia Elbląg po czterech rozegranych pojedynkach ma na swoim koncie osiem oczek i plasuje się na trzeciej pozycji. Ekipa z Elbląga wygrała dwa mecze, jeden na wyjeździe z Legionovią Legonowo, a dwie potyczki kończyły się podziałem punktów. W ostatniej serii gier Olimpia na własnym terenie niespodziewanie zremisowała z beniaminkiem, Olimpią Zambrów.

Warto podkreślić, że w meczu z Olimpią Zambrów ekipa z Elbląga nie zdobyła gola, a w tym spotkaniu nie zagrał najlepszy i jedyny strzelec drużyny, Anton Kołosow, który ma na koncie już cztery trafienia. Elblążanie dodatkowo pozyskali z Zawiszy Bydgoszcz Rafała Leśniewskiego, a więc będą mieli czym straszyć w Stalowej Woli.

Stal Stalowa Wola po czterech rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie siedem oczek. Zielono-czarni z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Stalowcy w minioną środę, w przełożonym z ostatniego weekendu pojedynku, wygrali w derbowej potyczce ze Stalą Mielec. Niewątpliwie jednak piłkarze ze Stalowej Woli mogą czuć w nogach ostatnie boje, bowiem w ciągu tygodnia rozegrają trzecią konfrontację, a do tego doszła pucharowa dogrywka ze Śląskiem Wrocław.

Nastroje są w zespole bojowe. Zawodnicy z hutniczego miasta wierzą w zwycięstwo, w dobrą formę i liczą na wsparcie swoich fanów. – Mam nadzieję, że w sobotę potwierdzimy, że jest coraz lepiej i ugramy coś fajnego. Fajnie jakby kibice dopisali. W spotkaniu ze Stalą Mielec było nawet sporo kibiców patrząc na pogodę czy dzień rozgrywania pojedynku. Gramy u siebie i myślę, że kibice przyjdą, pomogą nam, a my im. Fajnie jakbyśmy wygrali, ale nie ma co mówić o jakiejś passie. Oto w piłce chodzi, aby wyjść na boisko z myślą, aby zwyciężyć – powiedział golkiper Stali Tomasz Wietecha.

Największą zmorą zespołu z Podkarpacia są problemy kadrowe. Skład jest wąski, jest wielu młodych wychowanków, a doświadczeni gracze albo zmagają się z urazami, albo pauzują za kartki. Po ostatnim meczu ze Stalą Mielec wypadł za czerwoną kartkę Damian Łanucha, ale jest szansa, że wróci trzech innych piłkarzy.
– Myślę, że wrócą na Olimpię Wojtek Reiman, Radek Mikołajczak i Michał Kachniarz. Także będzie trzech graczy – stwierdził Łanucha, aczkolwiek trener Stalowców Paweł Wtorek woli podchodzić do tej kwestii bardziej sceptycznie.
Wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy na stadion MOSiR w Stalowej Woli. Dla kibiców, którzy nie będą mogli przybyć na mecz polecamy relację live w internecie.

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/wydarzenie/19744

Stal Stalowa Wola – Olimpa Elbląg / sob 24.08.2013 godz. 17.00

Przewidywane składy:

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Bartkiewicz, Bogacz, Czarny, Cebula. Majowicz, Argasiński, Reiman, Sikorski, Juda, Płonka.

Olimpia Elbląg: Rogaczow – Ressel, Ichim, Lewandowski, Broniarek, Sedlewski, Molga, Pietrewicz, Graczyk, Skokowski, Kołosow

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni