Zapowiedź meczu Stal – Górnik W.

Już 13 września zostanie rozegrane spotkanie ósmej kolejki drugiej ligi na stadionie przy Hutniczej 15. Gospodarze zmierzą się z dotychczasowym outsiderem ligi Górnikiem Wałbrzych. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16:00.
W ostatniej kolejce spotkań gospodarze dzisiejszego widowiska mierzyli się na własnym stadionie z ówczesnym wiceliderem ligi. Mimo dominacji przyjezdnych, to zespół ze Stalowej Woli wygrał mecz 3:0, a sprawdzą tej niespodzianki byli Łukasz Sekulski, który zdobył dwie bramki i tym samym został samodzielnym liderem strzelców bramek z dorobkiem pięciu goli, natomiast po drugiej stronie na bramce stał “Balon”, dzięki któremu zawdzięczamy “zero z tyłu”, ponieważ nasza obrona była dziurawa jak “sito” i przy stanie 0:0 wybronił takie sytuacje, których nie powstydziłby się nie jeden bramkarz ekstraklasy. Po zainkasowaniu trzech oczek “Stalówka” awansowała z 14 pozycji na 11 z dorobkiem 10 punktów. Do drużyny w ostatnim czasie wrócił Tomasz Płonka, który zdobył bramkę w ostatnim spotkaniu. Trener Jaromir Wieprzęć nie ma do dyspozycji Michała Kachniarza i Damiana Łanuchy, którzy nadal są kontuzjowani.
Goście lekko mówiąc nie najlepiej rozpoczęli ligowy sezon. Po siedmiu kolejkach mają na swoim koncie zaledwie jedno oczko, co sprawia, że przyjezdni zamykają ligową tabele. Jedyny punkt jaki mają na swoim koncie jest wynikiem remisu w drugiej kolejce spotkań z Limanovią Limanowia. W ostatniej kolejce spotkań biało-niebiescy przegrali na własnym obiekcie z Energetykiem ROW Rybnik 3:0.
Ostatni raz obie drużyny mierzyły się ze sobą w 1988 roku we Wałbrzych, gdzie zielono-czarni ulegli na wyjeździe 5:3, natomiast w rundzie jesiennej tego samego sezonu na Hutniczej 15 padł remis 1:1.
Faworytem wydają się być gospodarze ale to nie oznacza, że zwycięstwo przyjdzie łatwo, gdyż każda drużyna w lidze nawet ta najsłabsza potrafi postawić ciężkie warunki.

Relacje z tego spotkania znajdziesz na portalu lajfy.com.

http://www.lajfy.com/match/index/date/2014-09-13/id/121526

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni