Zapowiedź I kolejki.

Już w ten weekend po raz pierwszy w tym sezonie na boiska wybiegną II-ligowcy, aby rozpocząć rywalizację o awans na zaplecze LOTTO Ekstraklasy. Co czeka nas w premierowej kolejce? Sprawdźcie sami!
Rozgrywki zainaugurują zawodnicy ROW 1964 Rybnik i Puszczy Niepołomice. Do spotkania przystąpią w zgoła odmiennych nastrojach, wywołanych bojami w Pucharze Polski. Przygoda rybniczan już się zakończyła (porażka ze Stomilem Olsztyn), natomiast piłkarze z Małopolski uporali się z Wdą Świecie i w 1/16 finału tych rozgrywek zmierzą się z ekstraklasową Koroną Kielce. Drużynę Puszczy w przerwie letniej opuściło kilku ważnych zawodników, ale trudno określać, aby była słabsza – ich miejsce zajęli bowiem między innymi Piotr Stawarczyk i Bartosz Żurek. ROW 1964 sięgnął tymczasem głównie po zawodników z niższych lig, tracąc wcześniej kilka bardzo istotnych ogniw. Spotkanie zapowiada się zatem bardzo interesująco.
Bardzo intensywnym dniem 1. kolejki II ligi będzie sobota. Wtedy rozegrane zostaną cztery spotkania, w tym bardzo ciekawe starcie Siarki Tarnobrzeg z Radomiakiem Radom. Tarnobrzeżanie zaliczyli bardzo dobrą ostatnią fazę poprzedniego sezonu i po przerwie letniej na pewno chcieliby pójść za ciosem. Radomiak za to uważany jest za jednego z kandydatów do awansu i będzie musiał tę opinię potwierdzać już od pierwszego meczu.
W sobotę zagrają też dwaj beniaminkowie – Odra Opole podejmie Stal Stalowa Wola, a Warta Poznań zagra z Kotwicą Kołobrzeg. Smakowicie zapowiada się zwłaszcza druga potyczka. Naprzeciw bardzo uznanej firmy, jaką jest Warta, stanie zawsze nieobliczalna ekipa Piotra Tworka, która w przerwie przeszła małą rewolucję kadrową. Czy skuteczną, przekonamy się w sobotni wieczór.
Także w sobotę do boju przystąpi spadkowicz z I ligi, GKS Bełchatów, który czeka bój z kompletowaną naprędce Olimpią Zambrów. Zespół z Podlasia przechodzi ostatnio przez bardzo trudny okres – masowe rozwiązywanie kontraktów i konieczność zawierania umów z nowymi zawodnikami w błyskawicznym tempie spowodowały, że na mecz Pucharu Polski Olimpia pojechała mając w składzie zaledwie dwunastu graczy. W Bełchatowie powinno być już lepiej, ale nie ulega wątpliwości, że to gospodarze będą zdecydowanym faworytem.
Podobnie jak w sobotę, także w niedzielę na boiska wybiegnie osiem zespołów. Znajdą się wśród nich Olimpia Elbląg i Polonia Warszawa. Elblążan na przywitanie z ligą czeka trudny bój z podrażnionym niepowodzeniem w minionym sezonie Rakowem Częstochowa, natomiast „Czarne Koszule” zagrają ze swoją imienniczką z Bytomia. Spadkowicz z I ligi, Rozwój Katowice pojedzie do Legionowa na mecz z zawsze groźną Legionovią, a Gryf Wejherowo zmierzy się z Błękitnymi Stargard.
1. kolejka II ligi 2016/2017
29.07, godz. 19:00 (piątek) – ROW 1964 Rybnik – Puszcza Niepołomice
30.07, godz. 17:00 (sobota) – GKS Bełchatów – Olimpia Zambrów
30.07, godz. 17:00 (sobota) – Siarka Tarnobrzeg – Radomiak Radom
30.07, godz. 17:00 (sobota) – Warta Poznań – Kotwica Kołobrzeg
30.07, godz. 18:00 (sobota) – Odra Opole – Stal Stalowa Wola
31.07, godz. 17:00 (niedziela) – Olimpia Elbląg – Raków Częstochowa
31.07, godz. 17:00 (niedziela) – Gryf Wejherowo – Błękitni Stargard
31.07, godz. 18:00 (niedziela) – Legionovia Legionowo – Rozwój Katowice
31.07, godz. 19:00 (niedziela) – Polonia Warszawa – Polonia Bytom.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni