Zapowiedź 6. kolejki.

Wydarzeniem kolejki będzie pojedynek drużyn, które w tym sezonie prowadziły w tabeli. Zagrają zeszłoroczni beniaminkowie, a lider Stal Mielec podejmie Błękitnych Stargard.

Piłkarze zagrają trzeci mecz w nieco ponad tydzień. Mają prawo odczuwać dotychczasowe 180 minut, a także podróże. Kolejkę rozłożono od soboty do poniedziałku. Rozpocznie się w Zambrowie, a zakończy na szczególnie obleganym ostatnio stadionie w Mielcu. Dzień wcześniej zagra tam Termalica Bruk-Bet Nieciecza z Lechem Poznań i ciekawe jak będzie wyglądać frekwencja na obu piłkarskich wydarzeniach.
Na papierze interesująco wygląda mecz dwóch, byłych liderów. Wisła Puławy wspięła się na szczyt dzięki dwóm zwycięstwom na otwarcie sezonu. Problem w tym, że od tego czasu już nie wygrała. Być może zawodników przerosły rozbudzone oczekiwania. Spróbują odkuć się w meczu z Rakowem Częstochowa. Przed rokiem pojedynki tych ekip kończyły się skromnymi zwycięstwami podopiecznych Radosława Mroczkowskiego.

Spośród sobotnich spotkań warto skierować wzrok w kierunku Tarnobrzega. Siarka pokonała nie pierwszego, lepszego przeciwnika – Błękitnych Stargard i spróbuje „poprawić” na swoim terenie. Zagra z sąsiadem w tabeli – Gryfem Wejherowo. Drużyny mają na koncie tyle samo punktów oraz identyczny bilans goli. W meczach z udziałem beniaminka z północy Polski dużo dzieje się w końcówkach. Warto wówczas wstrzymać oddech.

W sobotę także potyczka GKS-u Tychy z zawodzącym Zniczem Pruszków, a w niedzielę starcie zeszłorocznych beniaminków. Przed pierwszym gwizdkiem sytuacja jest interesująca. W poprzednim sezonie Nadwiślan Góra radził sobie od początku do końca lepiej od Kotwicy Kołobrzeg. W nowych rozgrywkach ekipa ze Śląska jest czerwoną latarnią, a Kotwa zaczęła rewelacyjnie. W ostatnich dwóch pojedynkach przyjemnie patrzyło się na jej grę, a na swoje konto dopisała komplet oczek. W tabeli wyprzedza nie tylko Nadwiślana, ale i choćby Stal Stalowa Wola czy regionalnego konkurenta – Błękitnych.

Stargardzianie zamkną kolejkę w poniedziałek. Wybierają się na oblegany ostatnio stadion w Mielcu. Czeka tam lider – Stal. Jedyna niepokonana drużyna w II lidze będzie miała jasny plan: pozostać na szczycie. Może być jednak trudno. O tym, że Błękitni potrafią grać w piłkę nie trzeba przekonywać, ale coś się im zacięło. Być może odpalą już w następnym meczu. Na pewno obecne miejsce w strefie spadkowej jest dużym zaskoczeniem.

6. kolejka II ligi:

Olimpia Zambrów – Stal Stalowa Wola / sob. 29.08.2015 godz. 16.00

Siarka Tarnobrzeg – Gryf Wejherowo / sob. 29.08.2015 godz. 17.00

Wisła Puławy – Raków Częstochowa / sob. 29.08.2015 godz. 18.00

Polonia Bytom – Puszcza Niepołomice / sob. 29.08.205 godz. 18.00

ROW 1964 Rybnik – Okocimski Brzesko / sob. 29.08.2015 godz. 19.00

GKS Tychy – Znicz Pruszków / sob. 29.08.2015 godz. 19.30

Radomiak Radom – Legionovia Legionowo / nd. 30.08.2015 godz. 16.00

Nadwiślan Góra – Kotwica Kołobrzeg / nd. 30.08.2015 godz. 17.00

Stal Mielec – Błękitni Stargard Szczeciński / pon. 31.08.2015 godz. 19.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni