Zapowiedź 4 kolejki II Ligi.

Typowana na czarnego konia rozgrywek Limanovia Limanowa, zagra w sobotę z MKS Kluczbork – jedynym zespołem z kompletem punktów po trzech kolejkach. Ciekawie zapowiadają się także inne mecze.
Wciąż meczów na domowym obiekcie nie może rozgrywać Nadwiślan Góra. Beniaminek tym razem jako gospodarz zagra w Stalowej Woli. Piłkarzom z Góry w poprzedniej serii gier udało się zdobyć pierwszy punkt w II lidze. Stal swoją grą nie powala jak na razie, ale tydzień temu zdobyła swoje pierwsze punkty w tym sezonie i to od razu w komplecie ogrywając Rozwój Katowice. Jednak jak Stalówka sama przyznała, zrobiła w tamtym meczu tylko pół akcji.

Większość meczów tej serii gier zaplanowano na sobotę. Jedynie w piątek Znicz Pruszków podejmie Stal Mielec. Pruszkowianie dobrze spisują się w tym sezonie, a ostatnio sprawili dużą niespodziankę wygrywając w Tarnobrzegu z Siarką. Mielczanie zawodzą całkowicie swoich fanów i do tej pory zdobyli punkty tylko ze słabą Kotwicą Kołobrzeg. O rehabilitację w Pruszkowie będzie im ciężko.
Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie w Stargardzie Szczecińskim. Błękitni zostali ostatnio ośmieszeni w meczu na szczycie i przegrali aż 0:5 w Kluczborku. Z kolei ich najbliższy rywal – Zagłębie Sosnowiec – udanie tylko zainaugurował sezon. Potem sosnowiczanie zanotowali dwie porażki, a przed startem rozgrywek odgrażali się, że powalczą o awans. Oba kluby zrobią wszystko, aby zmazać plamę po ostatnich słabych występach.

Dobry początek sezonu, przez niektórych skreślana jeszcze przed startem, zaliczyła Legionovia. Legionowian czeka teraz bardzo trudne zadanie. Zmierzą się u siebie z Puszczą Niepołomice, która z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej i jest już wiceliderem. A warto zaznaczyć, że podopieczni Dariusza Wójtowicza jak na razie mecze rozgrywają tylko na wyjeździe.

Coraz lepiej spisuje się również inny spadkowicz z zaplecza ekstraklasy – Okocimski Brzesko. Gracze z Małopolski sezon zaczęli od porażki, ale obecnie mają już na koncie cztery oczka. Wydaje się, że w sobotę czeka ich zadanie stosunkowo łatwe. W daleką podróż musi udać się Kotwica Kołobrzeg, której w tym sezonie tylko raz udało się nie przegrać.

Interesująco powinno być także w Limanowej. Grająca na licencji Kolejarza Stróża i typowana na czarnego konia rozgrywek Limanovia, zmierzy się z MKS Kluczbork. MKS to jedyny klub w II lidze, który nie stracił jeszcze punktów. Tę passę będzie im podtrzymać jednak bardzo ciężko. Limanowianie także są niepokonani, a oba kluby jako jedyne nie straciły jeszcze bramki bieżących rozgrywkach. W ofensywie znacznie lepiej spisują się jednak goście. MKS zdobył już dziewięć bramek, Limanovia tylko trzy.

Czerwoną latarnią II ligi jest jak na razie Wisła Puławy. Dumie Powiśla ciężko będzie to zmienić po tym weekendzie. Czeka ich mecz w Częstochowie. Raków dobrze spisuje się na starcie sezonu, ale to jedna z najmłodszych drużyn w tej klasie rozgrywkowej i w związku z tym jest nieobliczalna.

Mocno zawiedzeni są fani w Katowicach. Rozwój w dotychczasowych meczach nie grał źle, ale ma na koncie tylko jeden punkt. Taki sam dorobek ma na koncie najbliższy rywal katowiczan – Górnik Wałbrzych. Do tego wałbrzyszanom nie udało się jeszcze zdobyć bramki w tym sezonie. Na ich usprawiedliwienie można jednak powiedzieć, że do tej pory mierzyli się z zespołami ze ścisłej ligowej czołówki. Spotkanie Rozwoju z Górnikiem może zatem być sposobnością do odbicia się od dna.

Zarówno Energetyk jak i Siarka zawiodły w poprzedniej kolejce. Piłkarze z Tarnobrzega ulegli u siebie Zniczowi, z kolei spadkowicz z I ligi zaledwie bezbramkowo zremisował z Nadwiślanem Góra. Obecnie w tabeli o jedną lokatę wyżej plasują się tarnobrzeżanie. Mają oni także punkt więcej od ROW-u. Piłkarze z Rybnika są jednak jeszcze niepokonani i będą chcieli tę passę podtrzymać.

4. kolejka II ligi:

Znicz Pruszków – Stal Mielec / pt 22.08.2014 r., godz. 19:00

Błękitni Stargard Szczeciński – Zagłębie Sosnowiec / sob 23.08.2014 r., godz. 15:00

Legionovia Legionowo – Puszcza Niepołomice / sob 23.08.2014 r., godz. 17:00

Okocimski Brzesko – Kotwica Kołobrzeg / sob 23.08.2014 r., godz. 17:00

Limanovia Limanowa – MKS Kluczbork / sob 23.08.2014 r., godz. 17:00

Raków Częstochowa – Wisła Puławy / sob 23.08.2014 r., godz. 17:00

Rozwój Katowice – Górnik Wałbrzych / sob 23.08.2014 r., godz. 17:00

Nadwiślan Góra – Stal Stalowa Wola / sob 23.08.2014 r., godz. 17:00

Siarka Tarnobrzeg – Energetyk ROW Rybnik / sob 23.08.2014 r., godz. 17:00

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni