Zapowiedź 4. kolejki.

Za nami trzy pierwsze kolejki drugoligowego sezonu, które przyniosły zaskakujące rozstrzygnięcia. Na fotelu lidera rozgościła się Odra Opola, która w najbliższej kolejce zagra na swoim terenie z innym beniaminkiem i wszystko wskazuje na to, że komplet punktów zostanie w Opolu. W pozostałych meczach 4.kolejki będzie ciekawie w Bytomiu i Katowicach.

W piątek i sobotę zostanie rozegrana 4.kolejka drugoligowych rozgrywek. Niespodziewany lider, Odra Opola podejmie u siebie Wartę Poznań, w starciu beniaminków faworytem wydają się być gospodarze, którzy bardzo dobrze rozpoczęli tegoroczny sezon.

Na postawę swoich drużyny nie powinni narzekać fani z Częstochowy i Niepołomic. Zarówno Raków i Puszcza to jedni z głównych faworytów do awansu. Obie ekipy po trzech pierwszych kolejkach zgromadziły po siedem punktów i zajmują miejsca w pierwszej trójce. Raków w sobotę zagra u siebie z dobrze dysponowanym Gryfem Wejherowo, a Puszcza ponownie wyjedzie na Podkarpacie, by zagrać tam z będącą w kryzysie od dłuższego czasu Stalą Stalowa Wola.

Bardzo emocjonujące pojedynki zapowiadają się w Bytomiu i Katowicach. Będąca w dobrej dyspozycji Polonia będzie gościć u siebie spadkowicza i głównego pretendenta do awansu na zaplecze Ekstraklasy, GKS Bełchatowianie. Goście w minionej kolejce dali sobie wyrwać punkty w meczu z mocnym Rakowem, więc tym razem nie będą chcieli sobie pozwolić na kolejną wpadkę z rzędu. Bytomianie, to inna drużyna niż w ubiegłym sezonie, która obecnych rozgrywkach zgromadziła już 7 punktów i gdyby nie ujemne 4 punkty, to dwukrotny mistrz polski mógłby przewodzić całej stawce. Zatem na Śląsku w weekend będzie ciekawie i emocjonująco, również za sprawą Rozwoju Katowice, który podejmie u siebie trudnego rywala, Radomiaka Radom. Goście bardzo wolno i ciężko wchodzą na właściwe obroty. Od Zielonych oczekuje się w tym sezonie walki o najwyższe trofea, więc Rozwój to doskonały przeciwnik aby zweryfikować możliwości drużyny Wernera Liczki. Gospodarze, którzy efektownie rozpoczęli drugoligowe rozgrywki w ostatnich dwóch kolejkach odnotowali dwie porażki i za pewne w sobotę będą chcieli się zrehabilitować za ostatnie niekorzystne wyniki.

W pozostałych spotkaniach, Olimpia Zambrów na inaugurację kolejki zagra z ROW-em Rybnik. Gospodarze są na razie bez punktu i z pewnością będą chcieli się przełamać z ekipą z Rybnika, która nie należy do wygodnych rywali. Natomiast w ostatnim dzisiejszym pojedynku w stolicy zmierzą się dwaj beniaminkowie, Polonia Warszawa podejmie u siebie Olimpię Elbląg. Czarne Koszule w poprzedniej kolejce odnotowały pierwsze ligowe zwycięstwo, na które goście nadal czekają.

Na koniec najbliższej serii spotkań Błękitni Stargard będą gościć młodą ekipę Siarki Tarnobrzeg, która przełamała się przed tygodniem i zdobyła pierwszy komplet punktów w starciu z Rozwojem. Gospodarze podobnie jak ich rywale, w minionej kolejce odnotowali pierwsze zwycięstwo. Najbliższy mecz da nam odpowiedź, która drużyn będzie kontynuować swoją serię.
W Kołobrzegu w świetle jupiterów zagrają drużyny Kotwicy i Legionovii. Goście po popisie strzeleckim Arkadiusza Ciacha (3 gole) wygrali z Olimpią Zambrów 4:0 i dzięki tak efektownej grze i zwycięstwu jadą nad morze by walczyć o komplet punktów. Gospodarze, którzy słynną z dobrej gry na swoim terenie, również zagrają o pełną pulę.

Przedstawiamy komplet par i nasze typy na najbliższą kolejkę:

PIĄTEK, 19 sierpnia

Olimpia Zambrów – ROW Rybnik, godz.17:00

Typ Redakcji 2ligapolska.pl: Remis

Polonia Bytom – GKS Bełchatów, godz.18:00

Typ Redakcji 2ligapolska.pl: Remis

Polonia Warszawa – Olimpia Elbląg, godz.19:00

Typ Redakcji 2ligapolska.pl: Zwycięstwo Polonii

SOBOTA, 20 sierpnia

Stal Stalowa Wola – Puszcza Niepołomice, godz.17:00,

Typ Redakcji 2ligapolska.pl: Zwycięstwo Puszczy

Rozwój Katowice – Radomiak Radom, godz.17:00

Typ Redakcji 2ligapolska.pl: Zwycięstwo Rozwoju

Odra Opole – Warta Poznań, godz.17:00

Typ Redakcji 2ligapolska.pl: Zwycięstwo Odry

Raków Częstochowa – Gryf Wejherowo, godz.17:00

Typ Redakcji 2ligapolska.pl: Zwycięstwo Rakowa

Błękitni Stargard – Siarka Tarnobrzeg, godz.17:00

Typ Redakcji 2ligapolska.pl: Remis

Kotwica Kołobrzeg – Legionovia Legionowo, godz. 20:00

Typ Redakcji 2ligapolska.pl: Remis

źródło: www.2ligapolska.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni