Zapowiedź 33. kolejki.

Do końca sezonu zostały dwie kolejki, a wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi. Przez to tylko dwa z dziewięciu starć można nazwać meczami o pietruszkę.

Dwie gorące niedziele pozwolą rozplątać węzeł gordyjski, który powstał na górze tabeli II ligi. Aż osiem drużyn ma jeszcze szanse, by awansować na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy. O ile Stali Mielec są matematyczne, to pozostałych drużyn realne. Wszystkie tłoczą się z dorobkiem 54-52 punktów.

Za wydarzenie kolejki trzeba uznać starcie pretendentów do awansu w Stargardzie Szczecińskim. Błękitni goszczą Energetyka ROW Rybnik. To przysłowiowy „eliminator”, w którym przegrywający zmniejsza swoje szanse do minimum. Drużyna Marcina Prasoła to dopiero 12. siła ligi wiosną, ale mimo wpadek, ma lepszą sytuację wyściową od Błękitnych. Wygrana wprowadzi ich ją w euforię, ale i remis nie zasmuci, ponieważ ma w perspektywie mecz ze zdegradowaną Limanovią Limanowa.

Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego skomplikowali swoją sytuację niedawną serią remisów, ale nie można ich lekceważyć. Przy Ceglanej przegrali przecież nie tak dawno piłkarze Cracovii i Lecha Poznań. Przyjezdni wybrali się na północ Polski ponad dobę przed meczem z nadzieją na zrehabilitowanie się po porażce 0:1 z Okocimskim Brzesko.

Na Pomorze wybiera się także lider Zagłębie Sosnowiec, by zagrać z Kotwicą Kołobrzeg. Beniaminek ratuje się golami zdobytymi w końcówkach przed spadkiem, ale gilotyna opada coraz niżej. W niedzielę musi pokusić się o niespodziankę i wygrać, po czym czekać na potknięcie Puszczy Niepołomice. Zadanie będzie arcytrudne, ponieważ Zagłebiacy po prostu ostatnio nie przegrywają, ale i… nie wygrywają. Przez serię remisów, której mają serdecznie dość, nie mogą potwierdzić awansu.

Wspomniana Puszcza nie przegrała meczu u siebie od ponad miesiąca. Jej małą twierdzę spróbuje zdobyć walczący o promocję MKS Kluczbork. – Chciałbym zagrać w Niepołomicach jak najszybciej, bo zwycięstwo tam jest jedyną drogą, by ukoić ból po ostatnim spotkaniu – grzmiał trener Andrzej Konwiński po pechowo zremisowanym meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Przez stratę dwóch punktów biało niebiescy muszą gonić, a nie uciekać w tabeli.

Raków Częstochowa i Rozwój Katowice to w opinii obserwatorów drużyny, które mają teoretycznie najłatwiejszą drogę do awansu. Teoria i praktyka potrafią się jednak rozminąć. Najlepsza ekipa wiosny gości Nadwiślana Góra, który u siebie jest groźny dla każdego, ale na wyjazdach punktuje od święta. Rozwój wybiera się do Znicza, którego tegoroczne sukcesy skończyły się na rozegraniu ćwierćfinału Pucharu Polski z Lechem Poznań.

W grupie pretendentów do awansu pozostały jeszcze dwie Stale. Co je czeka w niedzielę? Drużyna ze Stalowej Woli zagra w Brzesku. Jest rozpędzona, ale u Okocimskiego nikt w tym roku jeszcze nie wygrał. Stalówka chce być tą pierwszą, by nie nawarzyć sobie gorzkiego napoju u Piwoszy. Stal Mielec musi pokonać Wisłę Puławy, by urealnić marzenia o awansie. Biorąc pod uwagę ostatnie dokonania Dumy Powiśla nie będzie to zadanie trudne, ale nie można zapominać, że na początku rundy Wisła była rewelacją.

Spośród dziewięciu meczów dwa można nazwać „o pietruszkę”. Legionovia Legionowo gości Górnika Wałbrzych, a Limanovia Limanowa – Siarkę Tarnobrzeg. Dwie drużyny z wspomnianego kwartetu są już zdegradowane, Legionovia zakończy sezon w dolnej połówce tabeli, a Siarka ma małe szanse na przeskoczenie do górnej. Pozostało więc zabawić publiczność dobrym widowiskiem, które poprawi nastroje przed ostatnią kolejką II ligi.

33. kolejka II ligi:

Rozwój Katowice – Znicz Pruszków / nd. 31.05.2015 godz. 16.00

Raków Częstochowa – Nadwiślan Góra / nd. 31.05.2015 godz. 16.00

Limanovia Limanowa – Siarka Tarnobrzeg / nd. 31.05.2015 godz. 16.00

Błękitni Stargard Szczeciński – Energetyk ROW Rybnik / nd. 31.05.2015 godz. 16.00

Okocimski Brzesko – Stal Stalowa Wola / nd. 31.05.2015 godz. 16.00

Legionovia Legionowo – Górnik Wałbrzych / nd. 31.05.2015 godz. 16.00

Stal Mielec – Wisła Puławy / nd. 31.05.2015 godz. 16.00

Puszcza Niepołomice – MKS Kluczbork / nd. 31.05.2015 godz. 16.00

Kotwica Kołobrzeg – Zagłębie Sosnowiec / nd. 31.05.2015 godz. 16.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni