Zapowiedź 32. kolejki.

Kończy się tydzień prawdy. Głównym wydarzeniem będzie pojedynek Rozwoju Katowice z Rakowem Częstochowa. Drużyny broniące się przed spadkiem jadą na szalenie trudne wyjazdy.

Piłkarze mają prawo odczuć trudy kończącego się tygodnia. Zagrali po dwa mecze, a na sobotę i niedzielę zaplanowano jeszcze jedną serię gier. To, co teoretycznie najciekawsze czeka kibiców na koniec. Rozwój Katowice podejmie Raków Częstochowa i będzie to konfrontacja na pograniczu strefy premiowanej awansem. Przyjezdni wyprzedzają katowiczan punktem, ale jest to punkt kluczowy, ponieważ na ten moment na wagę promocji na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy.

Rozwój poszuka na swoim terenie punktów, których nie znalazł w Limanowej. Na terenie spadkowicza tylko zremisował. – Nic nie jest stracone. Przed nami dwa mecze u siebie. Wszystko w tym zestawie jest jeszcze możliwe – stwierdził po mało chwalebnym spotkaniu Marek Koniarek. Żaden inny klub przegrał u siebie mniej meczów niż Rozwój i atut boiska może odegrać ważną rolę.

Raków to wyraźnie najlepsza drużyna wiosną. Po tygodniach pościgu jest na miejscu premiowanym awansem. Wskoczyła na nie dzięki wydartemu zwycięstwu ze Zniczem Pruszków. Decydujące trafienie padło po strzale Wojciecha Okińczyca, który po sezonie odda koronę króla strzelców Łukaszowi Sekulskiemu. Pokazał, że potrafi zdobyć gola z niczego i obrońcy Rozwoju muszą mieć go na radarze.

W sobotę interesująco prezentują się pary MKS Kluczbork kontra Kotwica Kołobrzeg oraz Energetyk ROW Rybnik kontra Okocimski Brzesko. Gospodarze biją się o awans, goście próbują uratować się przed spadkiem. Najgorzej wygląda sytuacja zespołu znad morza. Jego terminarz budzi grozę, a stabilizacji w jego grze nie widać. Potrafi nie tylko zagrać dwa różne mecze, ale i zmienić się nie do poznania w trakcie jednego. Od początku roku nie wygrał na wyjeździe i o przełamanie postara się z nożem na gardle.

Ostatnie, nikłe szanse na włączenie się do gry o awans spróbują wykorzystać Błękitni Stargard Szczeciński w Tarnobrzegu i Stal Stalowa Wola w potyczce z Legionovią Legionowo. Z tego kwartetu tylko Stalówka wygrała w środku tygodnia, a było to szczególne zwycięstwo, które powinno dodać jej wigoru na finiszu sezonu. Pokonała w derbach Stal Mielec. Warunki do rywalizacji były anormalne. Gra w strugach deszczu i wichurze mogła kosztować piłkarzy Stali dużo sił.
Lidera Zagłębie Sosnowiec czeka mecz ze Zniczem Pruszków. Ćwierćfinalista Pucharu Polski ma ostatnio problem z punktowaniem. Nie wygrał od 18 kwietnia, ale napsuć krwi potrafi. Przekonali się o tym ostatnio piłkarze MKS-u Kluczbork i Rakowa. Prawdopodobnym wynikiem jest remis, których Zagłębiacy mają już serdecznie dość. Podzielili się punktami z czterema poprzednimi przeciwnikami.

Górnik Wałbrzych skomplikował swoją sytuację trudną do wytłumaczenia porażką 0:5 z Puszczą Niepołomice. Tak piłkarze Jerzego Cyraka, jak i rywale ze Stali Mielec spróbują się zrehabilitować za ostatnie niepowodzenie. Mielczanie przegrali ze Stalą Stalowa Wola wprawdzie niżej, ale też w mizernym stylu. – Zawiedliśmy na całej linii, zagraliśmy słaby mecz i pozostała nam w tym sezonie gra o honor – złożył samokrytykę Robert Sulewski.

Zestaw par zamyka klasyczne spotkanie „o pietruszkę” Nadwiślana Góra z Limanovią Limanowa. Beniaminek utrzyma się w lidze, goście z niej spadną. Wszystko jasne, więc piłkarzom pozostaje stworzyć interesujące widowisko, a napastnikowi Nadwiślana Adamowi Setli spróbować wskoczyć na podium w klasyfikacji strzelców. Drużyny w środku tygodnia zremisowały swoje spotkania z kandydatami do awansu.

32. kolejka II ligi:

Siarka Tarnobrzeg – Błękitni Stargard Szczeciński / sob. 23.05.2015 godz. 16.00

MKS Kluczbork – Kotwica Kołobrzeg / sob. 23.05.2015 godz. 17.00

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo / sob. 23.05.2015 godz. 17.00

Energetyk ROW Rybnik – Okocimski Brzesko / sob. 23.05.2015 godz. 19.00

Wisła Puławy – Puszcza Niepołomice / sob. 23.05.2015 godz. 20.00

Znicz Pruszków – Zagłębie Sosnowiec / nd. 24.05.2015 godz. 12.00

Górnik Wałbrzych – Stal Mielec / nd. 24.05.2015 godz. 17.00

Nadwiślan Góra – Limanovia Limanowa / 24.05.2015 godz. 17.00

Rozwój Katowice – Raków Częstochowa / 24.05.2015 godz. 17.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni