Zapowiedź 30. kolejki.

Trzy kolejki w nieco ponad tydzień mogą uporządkować sytuację na szczycie i dnie tabeli. W nadchodzący weekend zapłonie pogranicze strefy spadkowej.

Rozgrywki nabierają tempa. Na nadchodzące dziewięć dni zaplanowano trzy serie gier, które mogą uszczuplić grupę drużyn walczących o awans i utrzymanie. W piątkowo-sobotnim zestawie meczów nie ma na pierwszy rzut oka hitu, ale jest kilka spotkań o dużym ciężarze gatunkowym, które powinny dostarczyć emocje.

Wszystko zacznie się w piątek w Pruszkowie. Znicz podejmie MKS Kluczbork i spróbuje zrehabilitować się za kompromitującą porażkę z Limanovią Limanowa. Przed podobnym zadaniem stanęli tydzień temu rywale pruszkowian i wykonali je perfekcyjnie. Po klęsce z Górnikiem Wałbrzych gorąco zrobiło się w szatni i gabinetach sterników MKS-u. W podgrzanej atmosferze drużyna pokonała 2:0 Wisłę Puławy i wróciła na miejsce premiowane awansem. Teoretycznie szans na promocję nie stracił także Znicz, ale nie ma już miejsca na potknięcia.

Osiem spotkań zaplanowano na sobotę, a punktem kulminacyjnym będzie godzina 17:00, kiedy wystartuje pięć. Na pierwszy plan wysuwa się mecz w Wałbrzychu. Górnik podejmie Kotwicę Kołobrzeg i będzie to wielka batalia o utrzymanie. Drużyna Jerzego Cyraka wysyła sygnały o zwyżce formy i sama napędza się dobrymi wynikami. Takimi były ostatnie zwycięstwo z MKS-em Kluczbork i remis na terenie Zagłębia Sosnowiec.

W Kotwicy wszystko wydawało się nieodwracalnie sypać. Do szatni wtłoczono jednak świeże powietrze. Nowy trener Piotr Tworek wygrał w swoim debiucie ze Stalą Stalowa Wola. – Przed nami jeszcze pięć szczebli do pokonania i na pewno nie będzie łatwo – przyznał szkoleniowiec. Po wycofaniu się z I ligi Floty Świnoujście inna drużyna z regionu Kotwica plasuje się na ostatnim bezpiecznym miejscu w II lidze. W Wałbrzychu nie może sobie jednak pozwolić na porażkę.

Ważne dla układu dołu tabeli będzie też spotkanie Nadwiślana Góra z Okocimskim Brzesko. Drużyny radzą sobie wiosną podobnie, a na dodatek w poprzednim meczu podzieliły się punktami. Beniaminek prowadził u Piwoszy 2:0, ale pozwolił rywalom odrobić stratę. Wszystko to pozwala przypuszczać, że mecz będzie zacięty.

Energetyk ROW Rybnik podejmie Stal Mielec, a Raków Częstochowa Limanovię Limanowa. Gospodarze plasują się w ścisłym czubie tabeli i są oczywistymi faworytami. W obecnym sezonie niespodzianki są na porządku dziennym i oczywiście mogą przydarzyć się także w tych meczach. Tym bardziej, że przecież Limanovia gra z zawieszoną nad głową gilotyną, ponieważ zamyka tabelę. Faworyta nie ma natomiast pojedynek Siarki Tarnobrzeg z Legionovią Legionowo.

Interesująco zapowiada się walka w Katowicach. Wicelider Rozwój gości Błękitnych Stargard Szczeciński. Nad swoim rywalem ma dokładnie trzy punkty przewagi, czyli wóz albo przewóz – albo drużyna z Pomorza Zachodniego wskoczy do pociągu jadącego w kierunku I ligi albo zacznie planować następny sezon na tym samym szczeblu. Jak duże są możliwości zespołu Krzysztofa Kapuścińskiego nie trzeba przekonywać. Problem w tym, że ostatnio marnuje swoje szanse. Przed tygodniem prowadził 2:0 z Rakowem, a tylko zremisował.

Kolejka zakończy się meczem Wisły Puławy z liderem Zagłębiem Sosnowiec. Rycerzowi wiosny skruszyła się ostatnio zbroja. Jego serię bez porażki przerwał MKS Kluczbork. Nie zmienia to faktu, że Zagłębiacy muszą się liczyć z czołową drużyną 2015 roku. – Pozostałe do końca sezonu mecze są o życie. Nie chodzi tutaj o piękno czy o to, żeby porwać trybuny, tylko chodzi o punkty. Za piękną grę nie dostaje się punktów. Te pięć spotkań traktujemy pojedynczo, do każdego podchodzimy jakby to był mecz, który kończy sezon – zapowiedział pomocnik Zagłębia Sebastian Dudek.

30. kolejka II ligi:

Znicz Pruszków – MKS Kluczbork / pt. 15.05.2015 godz. 19.00

Siarka Tarnobrzeg – Legionovia Legionowo / sob. 16.05.2015 godz. 16.00

Górnik Wałbrzych – Kotwica Kołobrzeg / sob. 16.05.2015 godz. 17.00

Puszcza Niepołomice – Stal Stalowa Wola / sob. 16.05.2015 godz. 17.00

Nadwiślan Góra – Okocimski Brzesko / sob. 16.05.2015 godz. 17.00

Rozwój Katowice – Błękitni Stargard Szczeciński / sob. 16.05.2015 godz. 17.00

Raków Częstochowa – Limanovia Limanowa / sob. 16.05.2015 godz. 17.00

Energetyk ROW Rybnik – Stal Mielec / sob. 16.05.2015 godz. 19.00

Wisła Puławy – Zagłębie Sosnowiec / sob. 16.05.2015 godz. 20.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni