Zapowiedź 30. kolejki.

W 30. kolejce II ligi może stać się faktem awans Odry Opole i Rakowa Częstochowa do Nice I ligi. Ze szczeblem centralnym może pożegnać się już w piątek Polonia Bytom.
Najbliżej zaplecza Lotto Ekstraklasy jest Odra Opole. Beniaminek, który w poprzednim sezonie był poza szczeblem centralnym, idzie za ciosem i po 11 miesiącach może świętować kolejny awans. Ponownie po meczu z klubem z Pomorza Zachodniego. Rok temu korki od szampanów wystrzeliły po remisie z Vinetą Wolin, a w sobotę Opole może fetować po starciu z Błękitnymi Stargard.
– Mecz z Błękitnymi będzie jak każdy inny. Nie spodziewam się lekkiej przeprawy – cytuje oficjalna strona klubu Mateusza Perońskiego. – Emocje będą potęgowały się z każdym dniem, a naprawdę je poczujemy tuż przed spotkaniem. Fajnie byłoby, gdyby na stadion przyszło dużo kibiców, bo w końcu szampany będą w gotowości.
Przez cały sezon Odra ścigała się na górze tabeli z Rakowem Częstochowa. Wielki duet może świętować awans jednego dnia. Drużyna Marka Papszuna podejmie Kotwicę Kołobrzeg. Po latach nieudanych prób Raków zmieni ligę, jeżeli wygra, a Radomiak Radom zgubi punkty na stadionie Warty Poznań.

Można spodziewać się, że kandydaci do awansu będą mocno zmobilizowani, by cieszyć się z sukcesu w weekend, a nie w środę i przede wszystkim na własnym terenie.
W piątek dwa mecze na stadionach Polonii. Bytomska podejmie Olimpię Zambrów, a stołeczna zagra z Rozwojem Katowice. Porażka z zespołem Tomasza Kulawika może przesądzić o spadku piłkarzy z Bytomia, jeżeli Rozwój odniesie zwycięstwo w stolicy Polski. Jak widać, w 30. kolejce dużo będzie liczenia, a rozstrzygnięcia wiszą w powietrzu.
Dla odmiany warto wspomnieć o spotkaniu z najmniejszym ciężarem gatunkowym. PGE GKS Bełchatów odniósł w rundzie wiosennej trzy zwycięstwa w czterech meczach u siebie. Na terenie Brunatnych zamelduje się Siarka Tarnobrzeg, w której meczach na wyjeździe padło dotychczas 47 goli. Siłą obu drużyn jest młodość. Siarka prowadzi w klasyfikacji Pro Junior System, natomiast Brunatni są w niej na czwartym miejscu.
W środku tygodnia w Wejherowie spadł śnieg, co biorąc pod uwagę porę roku, było zjawiskiem nietypowym. Gryf zapewniał, że ma w zanadrzu pomarańczowe piłki. Na szczęście nie będą potrzebne. Skończyło się na kłopotach z przygotowaniem do meczu z ROW-em 1964 Rybnik. W rundzie jesiennej drużyna ze Śląska wygrała 2:0 z Gryfem. Był to jedyny mecz w sezonie, w którym Sebastian Siwek zdobył dwa gole. Ostatnio jest tylko rezerwowym w zespole Piotra Piekarczyka. Być może wróci na rewanż z ulubionym rywalem.

30. kolejka II ligi:

Polonia Bytom – Olimpia Zambrów / pt. 12.05.2017 godz. 19.00

Polonia Warszawa – Rozwój Katowice / pt. 12.05.2017 godz. 19.00

Gryf Wejherowo – ROW 1964 Rybnik / sob. 13.05.2017 godz. 17.00

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo / sob. 13.05.2017 godz. 17.00

PGE GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg / sob. 13.05.2017 godz. 17.00

Warta Poznań – Radomiak Radom / sob. 13.05.2017 godz. 17.00

Olimpia Elbląg – Puszcza Niepołomice / sob. 13.05.2017 godz. 17.00

Odra Opole – Błękitni Stargard / sob. 13.05.2017 godz. 16.00

Raków Częstochowa – Kotwica Kołobrzeg / sob. 13.05.2017 godz. 17.00

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni