Zapowiedź 3.kolejki.

Po dwóch kolejkach Gryf Wejherowo i PGE GKS Bełchatów mają komplet zwycięstw. Lider podejmie Kotwicę Kołobrzeg, a do Bełchatowa wybiera się pretendent do awansu Raków Częstochowa.
3. kolejka została zaplanowana na trzy dni. Dwa mecze w piątek, pięć w sobotę, a trzy ostatnie rozstrzygnięcia w niedzielę. Na najważniejsze wydarzenie weekendu zapowiada się pojedynek w Bełchatowie.

Miejscowy PGE GKS podejmie Raków Częstochowa. Bełchatowianie wygrali oba dotychczasowe mecze i są w środku tabeli tylko z powodu ujemnych punktów, które dostali w procesie licencyjnym. GKS pokonał Olimpię Zambrów i Kotwicę Kołobrzeg, ale poprzeczka idzie w górę. Raków jest zdesperowany, by awansować po dwóch sezonach niepowodzeń.
– Poprzedni mecz był dla nas trudny, a Kotwica zagrała walecznie. Dlatego czuję dumę, że przez dwie kolejki zachowaliśmy czyste konto z tyłu. Jest to dla nas kluczowe, ponieważ pokazuje, że potrafimy zorganizować się w defensywie – powiedział trener Andrzej Konwiński, którego GKS spróbuje podtrzymać passę w piątek.

Tego samego dnia ROW 1964 Rybnik zmierzy się z Błękitnymi Stargard. W poprzednim sezonie drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego wygrała na tym stadionie 4:0. Nowe rozgrywki rozpoczęła niemrawo od remisu i porażki.

– Apetyty są mocno podsycone. Spodziewałem się, że zdobędziemy więcej punktów. Na pewno nie tak to sobie wyobrażałem, ale taka jest piłka i musimy się w tym odnaleźć. Trzeba ciężko pracować i złapać iskrę, której brakowało w poprzednim meczu – zapowiedział trener Błękitnych.

Taki sam bilans jak stargardzianie ma Kotwica Kołobrzeg i jest to podobne rozczarowanie. Przed podopiecznymi Piotra Tworka wyjazd do zaskakującego lidera. Gryf Wejherowo, który w poprzednim sezonie spadł sportowo z ligi, zdobył dotychczas komplet punktów za zwycięstwa z Błękitnymi i Olimpią Zambrów. W tym tygodniu trener Gryfa Mariusz Pawlak „dostał” jeszcze jednego piłkarza. Do Wejherowa trafił Przemysław Czerwiński, którego Pawlak trenował już w Chojniczance Chojnice.

Spośród sobotnich meczów warto zwrócić uwagę na rywalizację Warty Poznań z Polonią Bytom. Kluby rywalizowały nieco ponad rok temu w barażu o II ligę. Lepsza była drużyna ze Śląska, co skazało Zielonych na jeszcze rok poza szczeblem centralnym. Warta została beniaminkiem dopiero w tym sezonie i pracuje na pierwsze zwycięstwo. Polonia chce natomiast przeskoczyć rywala w tabeli.

W niedzielę konfrontacja beniaminków Olimpia Elbląg kontra Odra Opole i pucharowiczów. W środku tygodnia Puszcza Niepołomice oraz Radomiak Radom zagrały w Pucharze Polski. Puszcza sprawiła kibicom miłą niespodziankę, wyeliminowała Koronę Kielce i pozostała ostatnim II-ligowcem w rozgrywkach. Radomiak nie mógł się pochwalić podobnym sukcesem, ponieważ przegrał 1:2 z GKS 1962 Jastrzębie.

3. kolejka II ligi:

ROW 1964 Rybnik – Błękitni Stargard / pt. 12.08.2016 godz. 19.00

PGE GKS Bełchatów – Raków Częstochowa / pt. 12.08.2016 godz. 19.00

Warta Poznań – Polonia Bytom / sob. 13.08.2016 godz. 17.00

Gryf Wejherowo – Kotwica Kołobrzeg / sob. 13.08.2016 godz. 17.00

Siarka Tarnobrzeg – Rozwój Katowice / sob. 13.08.2016 godz. 17.00

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów / sob. 13.08.2016 godz. 17.30

Polonia Warszawa – Stal Stalowa Wola / sob. 13.08.2016 godz. 19.00

Olimpia Elbląg – Odra Opole / nd. 14.08.2016 godz. 15.00

Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice / nd. 14.08.2016 godz. 18.00.

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni