Zapowiedź 27 kolejki.

Pojedynki pretendentów do awansu mogą przynieść nowe przetasowania w czubie tabeli II ligi. Na Pomorzu zadebiutuje trener, a także zmierzą się błyskotliwi pucharowicze.

Weekendowe granie rozpocznie się w sobotę w Puławach. Miejscowa Wisła przeżywa złotą wiosnę na Powiślu i nie ma w lidze zespołu, który w 2015 roku wywalczył więcej punktów od niej. W środku tygodnia puławianie zrewanżowali się Błękitnym Stargard Szczeciński za porażkę z sierpnia i wygrali zaległe spotkanie 5:1. Siła rozpędu powinna przezwyciężyć zmęczenie, gdy podejmą okopanego w strefie spadkowej Górnika Wałbrzych. – Widzę progres z meczu na mecz – stwierdził trener Bohdan Bławacki, którego drużyna nie tylko zapomina o walce o utrzymanie, ale może doszlusować do górnej połowy tabeli.

Do lidera Wiśle daleko, ponieważ przespała jesień. Aktualnie na czele tabeli znajduje się Rozwój Katowice i będzie bronić swojego miejsca w meczu ze Stalą Mielec. Sukces pozwoli nie tylko pozostać na szczycie, ale także pierwszy raz w XXI wieku ustanowić serię czterech wyjazdowych wygranych z rzędu. Zadanie nie będzie proste, ale i tak Rozwój ma teoretycznie najłatwiejszego rywala spośród głównych pretendentów do awansu.

Sytuacja w czołówce tabeli zmienia się ostatnio jak w kalejdoskopie. I tym razem można spodziewać się przetasowań, ponieważ w hitowych meczach druga drużyna zmierzy się z czwartą, a trzecia z piątą. Na pierwszy ogień MKS Kluczbork podejmie Stal Stalową Wolę. Jedna i druga ekipa przegrała poprzednie spotkanie i zamierza poprawić nastroje w szatni. Dla Stalówki porażka 2:4 z Wisłą Puławy była bolesna nie tylko dlatego, że poniesiona przed własną publicznością, ale także dlatego, że kosztowała ją utratę miejsca premiowanego awansem.

Silny wiosną wicelider Zagłębie Sosnowiec podejmie inną marzącą o awansie drużynę – Energetyka ROW Rybnik. – Chcemy wygrywać mecz za meczem, nie patrząc na rywali, bo zdołaliśmy znaleźć się na drugim miejscu i jesteśmy o krok od bycia liderem, więc właściwie czego mamy się bać? Na co się oglądać? Gramy o zwycięstwo w każdym meczu i podejrzewam, że jeśli dalej będzie taka atmosfera i wciąż będziemy tak grać, to ogramy wszystkich i wygramy tę ligę – zapowiedział Szymon Gąsiński buńczucznie i zapewne mobilizująco dla rywala.

Także w sobotę Legionovia Legionowo podejmie Raków Częstochowa. Istotne dla rywalizacji o utrzymanie starcia zaplanowano w Małopolsce. Puszcza Niepołomice zagra z Nadwiślanem Góra, a Okocimski Brzesko z Limanovią Limanowa. Cały kwartet tłoczy się tuż ponad oraz w strefie spadkowej i z obu boisk będzie do podniesienia przysłowiowe sześć punktów. W Limanowej pierwszy mikrocykl z podopiecznymi przepracował trener Marek Motyka i być może tchnął w nich jeszcze wiarę w utrzymanie.

Debiut na ławce Siarki Tarnobrzeg czeka natomiast Włodzimierza Gąsiora. Premiera w Kołobrzegu, gdzie czeka niemrawa i zagubiona pod wodzą Piotra Rzepki Kotwica. Trener zespołu znad morza zachowuje posadę, choć jego średnia spadła już poniżej punktu na mecz. Piłkarze musieli tłumaczyć się kibicom po porażce z Nadwiślanem Góra i szukać coraz to nowych sposobów, jak utrzymać się w lidze. Terminarz kołobrzeżan na końcówkę sezonu jest trudny, więc słyszą ostatni dzwonek, by uciekać z dna tabeli.

Na niedzielę zaplanowano jedną konfrontację. Także na Pomorzu Błękitni Stargard Szczeciński zmierzą się ze Zniczem Pruszków. Obie drużyny zyskały rozgłos dzięki rewelacyjnym wynikom w Pucharze Polski. Obie wypadły za burtę rozgrywek po przegranych dwumeczach z Lechem Poznań. Znicz poległ w ćwierćfinale, a Błękitni w półfinale. W lidze lepiej wiedzie się przyjezdnym, którzy w 2015 roku przegrali tylko raz i są dwa punkty za miejscem premiowanym awansem. Błękitni niby jeszcze mogą zebrać się w pogoń za czołówką, ale ich aktualna forma nic takiego nie zwiastuje.

27. kolejka II ligi:

Wisła Puławy – Górnik Wałbrzych / sob. 25.04.2015 godz. 15.00

Okocimski Brzesko – Limanovia Limanowa / sob. 25.04.2015 godz. 16.00

MKS Kluczbork – Stal Stalowa Wola / sob. 25.04.2015 godz. 16.00

Puszcza Niepołomice – Nadwiślan Góra / sob. 25.04.2015 godz. 16.00

Legionovia Legionowo – Raków Częstochowa / sob. 25.04.2015 godz. 17.00

Kotwica Kołobrzeg – Siarka Tarnobrzeg / sob. 25.04.2015 godz. 17.00

Stal Mielec – Rozwój Katowice / sob. 25.04.2015 godz. 18.00

Zagłębie Sosnowiec – Energetyk ROW Rybnik / sob. 25.04.2015 godz. 18.00

Błękitni Stargard Szczeciński – Znicz Pruszków / nd. 26.04.2015 godz. 16.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni