Zapowiedź 24. kolejki.

Raków Częstochowa zagra w 24. kolejce z naszpikowaną młodzieżowcami Siarką Tarnobrzeg. Silnego przeciwnika ma również lider Odra Opole, czego nie można powiedzieć o Radomiaku Radom.
24. kolejka potrwa trzy dni. Rozpocznie się w piątek na Śląsku. Polonia Bytom przeżyła tydzień temu krótkie, ale intensywne trzęsienie ziemi. Była równorzędnym przeciwnikiem dla Legionovii Legionowo aż nagle straciła trzy gole w pięć minut, po których pozostało tylko poczekać na koniec meczu. Margines błędu bytomian kończy się. W starciu z ROW-em 1964 Rybnik nie mogą zagapić się nawet na moment. Ich przeciwnik przegrał wiosną tylko z Rakowem.
Właśnie mecz Rakowa zapowiada się najlepiej spośród sobotnich. Częstochowianie są wiceliderami, natomiast ich przeciwnik Siarka Tarnobrzeg plasuje się na 5. lokacie z szansami na awans. Drużyny są blisko siebie w tabeli, a zbudowano je zupełnie inaczej. Trener Marek Papszun stawia na doświadczonych zawodników jak Figiel, Malinowski czy Wróbel. Siarka jest naszpikowana młodzieżowcami, a dzięki odważnym decyzjom Włodzimierza Gąsiora klub prowadzi w klasyfikacji Pro Junior System.
Raków traci punkt do lidera Odry Opole, którego również czeka trudne spotkanie. Podejmie gwarantkę emocji Legionovię. W jej czterech, wiosennych występach padło 19 goli, czyli średnio ponad cztery na mecz. Odra przegrała tydzień temu 0:1 z Gryfem Wejherowo i chce pokazać, że był to wypadek przy pracy, a nie zapowiedź kryzysu.

Trzecie miejsce premiowane awansem zajmuje Radomiak Radom i po czterech, spalonych podejściach po prostu musi zwyciężyć. W przeciwnym razie w klubie zrobi się gorąco. Przeciwnikiem podopiecznych Wernera Liczki będzie najgorsza sportowo w lidze Kotwica Kołobrzeg. Drużyna znad morza poniosła w rundzie wiosennej komplet porażek, traci po kilka bramek, a po przeciwnej stronie boiska razi nieskutecznością. Trener Ryszard Wieczorek nie sprawia wrażenia jakby panował nad sytuacją, ale atutem jego zespołu może być powrót na własny stadion po serii występów na wyjeździe.
Identycznie jak Radomiak i Kotwica na pierwsze, tegoroczne zwycięstwo w meczu o stawkę czekają Błękitni Stargard. Z tak nisko notowaną drużyną jak Rozwój Katowice jeszcze nie grali, więc wietrzą szansę na przełamanie niemocy. Do Stargardu wraca Sebastian Murawski. Piłkarz jest wypożyczony z Pogoni Szczecin do Rozwoju i zdążył strzelić dwa gole, choć jest środkowym obrońcą. Na tej samej zasadzie trafił w przeszłości do Błękitnych, gdzie był ustawiany na boku bloku defensywnego i nie wspomina najlepiej tego okresu. Chce o sobie przypomnieć na stadionie przy Ceglanej.
Na własnym terenie przełamać będzie się chciała również Stalówka, która nie doznała smaku zwycięstwa od pięciu spotkań. Rywalem zielono-czarnych będzie zespół Warty Poznań, który nie wygrał w ostatnich trzech kolejkach. Stal zajmuje 10. pozycję w tabeli z dorobkiem 26 punktów i ma tylko 4 oczka przewagi nad strefą spadkową więc musi walczyć o pierwszy komplet punktów na wiosnę. W gorszej sytuacji są rywale. Zespół prowadzony przez Petra Němca zajmuje 14. lokatę z 24 oczkami na koncie ale to Wrta zdobyła w tej rundzie już 4 punkty a Stal jedynie 2.
W niedzielę Polonia Warszawa podejmie Gryfa Wejherowo i beniaminka poprowadzi po raz pierwszy tymczasowy trener Wojciech Szymanek. Po ostatniej porażce z PGE GKS-em Bełchatów do dymisji podał się Igor Gołaszewski. Zarząd Polonii ją przyjął, ale nie wiadomo jeszcze, jakie będą jego długofalowe działania. Być może zwycięstwo z Gryfem przedłuży misję Szymanka, a przede wszystkim pozwoli opuścić stołecznej drużynie strefę spadkową.

24. kolejki II ligi:

Polonia Bytom – ROW 1964 Rybnik / pt. 31.03.2017 godz. 19.00

Błękitni Stargard – Rozwój Katowice / sob. 01.04.2017 godz. 15.00

Stal Stalowa Wola – Warta Poznań / sob. 01.04.2017 godz. 15.00

Odra Opole – Legionovia Legionowo / sob. 01.04.2017 godz. 15.00

Raków Częstochowa – Siarka Tarnobrzeg / sob. 01.04.2017 godz. 15.00

Olimpia Zambrów – Puszcza Niepołomice / sob. 01.04.2017 godz. 16.00

Olimpia Elbląg – PGE GKS Bełchatów / sob. 01.04.2017 godz. 16.00

Kotwica Kołobrzeg – Radomiak Radom / sob. 01.04.2017 godz. 17.00

Polonia Warszawa – Gryf Wejherowo / nd. 02.04.2017 godz. 15.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni