Zapowiedź 21. kolejki.

Przed nami druga seria gier rundy wiosennej w II lidze. Wszystkie mecze tej kolejki zostały zaplanowane na sobotę. Dla Limanovii i Wisły Puławy będą to dopiero pierwsze spotkania o punkty w tym roku.

Kolejkę otworzą domowe potyczki drużyn ze strefy spadkowej. Puszcza Niepołomice podejmie mającą o siedem punktów więcej w tabeli Legionovię. Przed tygodniem drużyna z Małopolski uratowała punkt dosłownie w ostatnich sekundach, legionowianie pewnie poradzili sobie za to z Kotwicą. Podopieczni Łukasza Gorszkowa zagrają piąty mecz z rzędu na domowym obiekcie. Wygrali do tej pory tylko jeden z nich. Drużyna z Mazowsza powalczy za to o trzecie zwycięstwo z rzędu.

Przedostatni w tabeli Górnik Wałbrzych, którzy ostatnie trzy mecze z rzędu przegrał różnicą jednej bramki, zmierzy się z Rozwojem Katowice. Na papierze zdecydowanym faworytem są, plasujący się tuż za podium, piłkarze ze Śląska. Na inaugurację wiosny doznali jednak kompromitującej porażki ze Stalówką i można się zastanawiać, czy jest to jednorazowa wpadka, czy zapowiedź większego kryzysu?

To Stalówka ośmieszyła przed tygodniem Rozwój. Teraz stalowowolan czeka zadanie teoretycznie łatwiejsze. Przed własną publicznością zagrają z Nadwiślanem Góra. Beniaminka jednak lekceważyć nie wolno. Zimą całkowicie zmienił kadrę, a w pierwszym meczu w tym roku zdobył punkt w starciu z Mistrzem Jesieni, chociaż kończył mecz w „10” i bramkę na wagę remisu zdobył grając w osłabieniu.

Jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki odbędzie się w Rybniku. Energetyk, niepokonany od siedmiu kolejek, podejmie Siarkę. Tarnobrzeżanom marzyło się włączenie do walki o awans. Ich plany zostały jednak szybko zweryfikowane przez Znicz Pruszków. Jeżeli jeszcze w tym sezonie chcieliby doskoczyć do czołówki to nie mogą sobie pozwolić na porażkę. O to będzie jednak bardzo trudno. ROW przed własną publicznością przegrał do tej pory tylko raz – 27. sierpnia. Z drugiej jednak strony dość często dzielił się punktami na domowym obiekcie – czterokrotnie.

Dopiero pierwsze mecze o punkty czekają w sobotę Limanovię i Wisłę Puławy. Ostatnią drużynę w tabeli czeka ciężki wyjazdowy bój z liderem. MKS nie przegrał już od dziesięciu kolejek, a na początek roku sprawił małą niespodziankę pewnie wygrywając w Stargardzie Szczecińskim. Limanowianie wciąż czekają na trzecią wygraną w tym sezonie. Licznik meczów bez zwycięstwa bije nieprzerwanie od… 16. sierpnia ubiegłego roku! Teraz to jednak inna drużyna. Zimą w Małopolsce miała miejsce rewolucja kadrowa i tak naprawdę forma Limanovii jest dużą niewiadomą.

Po raz pierwszy w tym roku na murawę wybiegną także gracze Wisły Puławy. Duma Powiśla do rozegrania ma już dwa zaległe mecze (jeden z jesieni). Puławianie są w strefie spadkowej, ale jeżeli skutecznie nadrobią oba mecze to się z niej wydostaną. Jako pierwszy, ich wiosenną formę, sprawdzi Raków. Częstochowianie rozpoczęli ten rok od wygranej, a jeżeli udałoby im się wygrać jeszcze kilka meczów z rzędu to mogą doskoczyć do czołówki. A o to pod Jasną Górą chcieliby w tym roku powalczyć.

Ciekawie powinno być również w Sosnowcu. Zagłębie zagra z Błękitnymi. Oba kluby dzieli w tabeli tylko jeden punkt i oba nieudanie zaczęły rundę wiosenną w II lidze. Większą burzę wywołała porażka sosnowiczan. Po niej pracę stracił Mirosław Smyła, a zastępują go… aż trzy osoby. Rolę pierwszego trenera pełnić będzie jednak Artur Derbin, który posiada licencję UEFA A. Ponadto na ławce zasiądą z nim Robert Stanek (będzie odpowiedzialny przed zarządem za wyniki) oraz Tomasz Łuczywek. W Stargardzie Szczecińskim zachowano większy spokój. Nikt nie został zwolniony, a kibice spokojnie czekają na potwierdzenie dyspozycji z Pucharu Polski.

Niemniej interesująco zapowiada się spotkanie w Mielcu. Stal nie wygrała już od czterech kolejek, a piłkarze z pewnością długo rozpamiętywali ostatni remis w Niepołomicach, gdy stracili decydującą bramkę w ostatniej akcji meczu. Na przeciwko nich stanie Znicz. Wydawało się, że pruszkowianie zimą osłabili kadrę, ale w pierwszym meczu ligowym zaimponowali formą pewnie ogrywająca Siarkę. Doliczając jeszcze mecze z ubiegłego roku – Znicz jest niepokonany od pięciu kolejek i wygrał w czterech z nich.

Ciężko jest także wytypować zwycięzcę ostatniego z opisywanych meczów. Kotwica zagra w nim z Okocimskim. Piłkarze obu klubów nie mogą spać spokojnie, bowiem znajdują się tuż nad strefą spadkową. Wiosnę dużo lepiej zaczęli brzeszczanie, którzy sprawili niespodziankę ogrywając Zagłębie. Kołobrzeżanie czekają także na przełamanie, bowiem już od dość dawna nie wygrali na domowym obiekcie. Ostatni raz ta sztuka udała im się 18. października.

21. kolejka II ligi:

Puszcza Niepołomice – Legionovia Legionowo

/ sob 14.03.2015 r., godz. 13:00

Górnik Wałbrzych – Rozwój Katowice

/ sob 14.03.2015 r., godz. 13:00

Stal Stalowa Wola – Nadwiślan Góra / sob 14.03.2015 r., godz. 14:00

Energetyk ROW Rybnik – Siarka Tarnobrzeg / sob 14.03.2015 r., godz. 15:00

MKS Kluczbork – Limanovia Limanowa

/ sob 14.03.2015 r., godz. 15:00

Wisła Puławy – Raków Częstochowa / sob 14.03.2015 r., godz. 15:00

Zagłębie Sosnowiec – Błękitni Stargard Szczeciński

/ sob 14.03.2015 r., godz. 16:00

Stal Mielec – Znicz Pruszków

/ sob 14.03.2015 r., godz. 17:00

Kotwica Kołobrzeg – Okocimski Brzesko / sob 14.03.2015 r., godz. 17:00

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni