Zapowiedź 21. kolejki.

Odra Opole będzie bronić pozycji lidera w starciu z Wartą Poznań, którą prowadzi jej były trener Petr Nemec. Sentymentalny mecz czeka również Ryszarda Wieczorka w Legionowie
Głównym wydarzeniem 19. kolejki była zmiana lidera. Odra Opole zwyciężyła 2:1 z Olimpią Elbląg i wyprzedziła za jednym zamachem Raków Częstochowa i Radomiaka Radom. Odra dawno nie broniła 1. miejsca w tabeli. Przypomni sobie ten rodzaj presji w Wielkopolsce, gdzie czeka inny beniaminek Warta Poznań. Zielonych prowadzi Petr Nemec, który pracował w Odrze od grudnia 2013 roku do czerwca następnego roku. Pod wodzą Czecha poznaniacy nie przegrali żadnego sparingu, a rundę wiosenną zaczęli od wiktorii 2:1 z Polonią Bytom.
– Cieszę się z inauguracji, bo dobry wynik pozwolił zawodnikom uwierzyć we własne siły – zaznacza Nemec. – Teraz zmierzymy się z liderem i musimy pokazać taki sam charakter jak w Bytomiu. Najważniejszym celem pozostaje utrzymanie. Wszystko, co zrobimy więcej, będzie tylko na plus.
W sentymentalną podróż do Legionowa wyruszy Ryszard Wieczorek. Dokładnie w połowie sezonu trener zmienił Legionovię na Kotwicę Kołobrzeg. Tydzień temu mógł z zazdrością oglądać, w jakim stylu jego byli podopieczni zaczęli rundę. Legionovia zwyciężyła 5:1 w Zambrowie. Obecna, mocno przebudowana drużyna Wieczorka wyglądała znacznie gorzej i przegrała 1:3 z Gryfem Wejherowo. Tak złej inauguracji nie spodziewał się nikt w Kołobrzegu, a jej konsekwencją było pikowanie do strefy spadkowej.

Atrakcyjnie zapowiada się zderzenie Siarki Tarnobrzeg z Błękitnymi Stargard. Obie drużyny próbują dostać się do barażu o awans. Ekipa z Podkarpacia traci do 4. miejsca w tabeli punkt, a rywal z zachodu Polski trzy. Tydzień temu jedni i drudzy odbili się od przeciwnika ze Śląska. Siarka zremisowała z Rozwojem Katowice, a Błękitni Stargard z ROW-em 1964 Rybnik. Po poprzednim spotkaniu ze stargardzianami trener Włodzimierz Gąsior był rozgoryczony. Jego młoda drużyna prowadziła, czuła że kontroluje mecz, tymczasem w ostatnich 20 minutach straciła trzy gole i wracała 700 kilometrów bez punktów.
Po sensacyjnej porażce z PGE GKS-em Bełchatów piłkarze Rakowa Częstochowa pojadą po pierwszy łup na stadion Gryfa. Są podrażnieni, a ich rywale podbudowani. Dodaje to smaku meczowi, ale nie zmienia to faktu, że Raków jest faworytem. Tym bardziej, że jesienią zdemolował Gryfa aż 4:1. Ciekawe, że wówczas opiekunem wejherowian był Mariusz Pawlak, czyli ten sam, który tydzień temu poskromił Raków już w roli trenera Brunatnych.

Poza wspomnianymi już Odrą i Rakowem miejsce premiowane awansem zajmuje Radomiak Radom. Drużyna Wernera Liczki wraca na własny stadion, gdzie powinna poradzić sobie z Rozwojem Katowice. Puszcza Niepołomice podejmie Stal Stalowa Wola i biorąc pod uwagę jej statystyki u siebie i mizerną inaugurację Stalówki, musi celować w zdobycie kompletu punktów.
Stal rozpoczęła rok od porażki z Polonią Warszawa. Igor Gołaszewski, trener Czarnych Koszul, był zadowolony z tego, co pokazali jego podopieczni na Podkarpaciu. Rozpędzeni zaatakują twierdzę Olimpii Elbląg, która na własnym stadionie przegrała tylko z Odrą.

21. kolejka II ligi:

ROW 1964 Rybnik – Olimpia Zambrów / pt. 10.03.2017 godz. 18.00

Puszcza Niepołomice – Stal Stalowa Wola / sob. 11.03.2017 godz. 14.00

Siarka Tarnobrzeg – Błękitni Stargard / sob. 11.03.2017 godz. 14.00

Warta Poznań – Odra Opole / sob. 11.03.2017 godz. 14.00

Olimpia Elbląg – Polonia Warszawa / sob. 11.03.2017 godz. 14.00

Gryf Wejherowo – Raków Częstochowa / sob. 11.03.2017 godz. 15.00

Legionovia Legionowo – Kotwica Kołobrzeg / sob. 11.03.2017 godz. 15.30

PGE GKS Bełchatów – Polonia Bytom / sob. 11.03.2017 godz. 17.00

Radomiak Radom – Rozwój Katowice / sob. 11.03.2017 godz. 17.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni