Zapowiedź 21. kolejki.

ROW 1964 Rybnik i Kotwica Kołobrzeg oddaliły się od siebie. Kołobrzeżanie przesunęli się z pobliża strefy spadkowej do środka tabeli dzięki coraz lepszym wynikom. Kotwica jest najlepszym zespołem w rundzie rewanżowej, a wiosnę rozpoczęła od zwycięstwa 1:0 z Legionovią Legionowo.

Wyniki sparingów i zmiany kadrowe Kotwicy były tym razem skromne, ale Piotr Tworek przygotował drużynę zgodnie z hasłem „ciszej jedziesz, dalej zajedziesz”. To, co pozostało mu do poprawienia, to wyniki na wyjazdach. Pierwsza szansa w Rybniku.

Większość spotkań zaplanowano na sobotę. Start w Stargardzie. Błękitni byli jedyną drużyną, która tydzień temu wygrała na wyjeździe. Mogła dzięki temu odetchnąć, ale wciąż nie ma komfortu w walce o utrzymanie. Na terenie Błękitnych stawi się Radomiak Radom, czyli najlepszy beniaminek, a po wzmocnieniach nawet kandydat do awansu.

Radomiak plasuje się na 6. miejscu w tabeli. Cztery z pięciu drużyn, które wyprzedzają beniaminka zagrają bezpośrednie mecze na szczycie. Raków Częstochowa gości Siarkę Tarnobrzeg, a Znicz Pruszków – Wisłę Puławy. Z wymienionego kwartetu tylko Siarka rozpoczęła rok od zwycięstwa, ale akurat z Rakowem ma związane koszmarne wspomnienia.

Pojedynek w Tarnobrzegu zakończył się małym pogromem. Raków zwyciężył aż 3:0. Nie minęło 10 minut, a drużyna z Podkarpacia musiała zmienić bramkarza, w Wojciech Okińczyc ukarał ją golem z rzutu karnego. Prowadzenie częstochowian podwyższali Dawid Kamiński oraz Peter Hoferica. Nadchodzi czas rewanżu czy nowej piłkarskiej egzekucji?

Skoro już mowa o egzekucji, to tego samego dnia zmierzą się drużyny uciekające spod topora, czyli będący w strefie spadkowej Gryf Wejherowo i Nadwiślan Góra. Pomorzanie pauzowali tydzień temu i jeszcze nie pokazali Polsce, ile są warte ich zmiany kadrowe. Beniaminek zakontraktował grupkę doświadczonych ligowców, a przebudową dowodził Piotr Rzepka. Pierwsze starcie tych drużyn było emocjonujące i zwycięskie dla Gryfa.

Na deser niedzielne stalowe derby z udziałem lidera z Mielca. Drużyna Janusza Białka wybiera się do Stalowej Woli. Każdy jej sukcesik jest krokiem milowym w kierunku awansu. Tydzień temu Stal Mielec była największym wygranym z czuba tabeli. Pokonała u siebie Znicz Pruszków. Regionalny konkurent obiecuje jej twardą przeprawę.

– Kolejne derby przed nami. Do każdego spotkania podchodzi się tak samo. W Tarnobrzegu było jednak czuć jeszcze ten dodatkowy smaczek. Pewnie tak samo będzie w niedzielę. Musimy wygrać i tyle, bo gramy u siebie. Jesteśmy winni to kibicom po porażce z Siarką – zapowiada Przemysław Oziębała ze Stali Stalowa Wola.

21 kolejka II ligi:

ROW 1964 Rybnik – Kotwica Kołobrzeg / pt. 11.03.2016 godz. 18.00 (2:1);

Błękitni Stargard – Radomiak Radom / sob. 12.03.2016 godz. 13.00

Gryf Wejherowo – Nadwiślan Góra / sob. 12.03.2016 godz. 14.00

Raków Częstochowa – Siarka Tarnobrzeg / sob. 12.03.2016 godz. 14.00

Puszcza Niepołomice – Olimpia Zambrów / sob. 12.03.2016 godz. 14.00

Znicz Pruszków – Wisła Puławy / sob. 12.03.2016 godz. 18.30

Stal Stalowa Wola – Stal Mielec / nd. 13.03.2016 godz. 14.00

Polonia Bytom – GKS Tychy / nd. 13.03.2016 godz. 16.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni