Zapowiedź 18. kolejki.

Pojedynek Radomiaka Radom z Siarką Tarnobrzeg będzie wydarzeniem 18. kolejki. W roli trenera Kotwicy Kołobrzeg zadebiutuje Ryszard Wieczorek, a w Legionovii Legionowo Mirosław Jabłoński.
Runda jesienna zakończyła się w niedzielę. Piłkarzom zostały do rozegrania awansem dwie kolejki z wiosny.

Radomiak Radom ma na własnym stadionie bilans siedem zwycięstw i porażka. Więcej punktów u siebie zdobywa tylko Raków Częstochowa. W piątek radomianie rozpoczną 18. kolejkę meczem z Siarką Tarnobrzeg i mogą dużo zyskać. Nad swoim przeciwnikiem mają siedem punktów przewagi, a jeżeli różnica powiększy się do dziesięciu, będzie to przepaść.

– Zostały nam w tym roku dwa mecze i oba powinny być trudne. Żaden przeciwnik nie kładzie się i nie odstaje poziomem od innych w lidze. Z Siarką będziemy mogli pokazać więcej walorów piłkarskich niż ze Stalą, będzie więcej miejsca na boisku. Czujemy się mocni, szczególnie u siebie i zamierzamy zdobyć sześć punktów – zapowiada Kamil Kościelny, obrońca Radomiaka.
Tydzień temu Siarka straciła miejsce barażowe na rzecz Puszczy Niepołomice. Obecnie 5. w tabeli drużyna zremisowała 2:2 w derbach Podkarpacia ze Stalą. Wynik miał gorzki smak dla zespołu Włodzimierza Gąsiora, ponieważ prowadził 2:0 i błyskawicznie stracił dwie bramki.

– Ten remis nie skrzywdził nikogo, chociaż my byliśmy chyba w korzystniejszej sytuacji, bo mecz nam się dobrze ułożył. Jeszcze raz podkreślam – to co zaprezentowała Stal, to był naprawdę wymagający przeciwnik w trudnych warunkach. Chyba zagrał najlepszy dotychczas mecz – analizował Gąsior.

Spośród wydarzeń na innych stadionach zwracają na siebie uwagę debiuty dwóch trenerów. Ryszard Wieczorek jeszcze tydzień temu prowadził Legionovię Legionowo, a już chwycił za ster w Kotwicy Kołobrzeg. Drużyna znad morza nie wygrała żadnego z ostatnich dziewięciu meczów pod wodzą Piotra Tworka i okopała się w strefie spadkowej. Jej przeciwnikiem będzie Warta Poznań, która również niedawno zmieniła szkoleniowca. Petr Nemec zdążył już wywalczyć pierwszy komplet punktów w Zambrowie.

Osieroconą przez Wieczorka drużynę z Legionowa przejął Mirosław Jabłoński. Jego nowych podopiecznych czeka pojedynek z Rozwojem Katowice, który niedawno zwolnił miejsce na dnie tabeli. Zleciała tam Polonia Bytom, która w meczu byłych mistrzów kraju podejmie imienniczkę z Warszawy.

Kolejkę zakończy pojedynek Stali Stalowa Wola z Odrą Opole. Odra jest wiceliderem tabeli i traci tylko punkt do prowadzącego Rakowa więc będzie walczyć o zwycięstwo. Zespół z Opola nie przegrał jeszcze na wyjeździe. Stalówka nie doznała porażki w trzech ostatnich meczach. Na własnym terenie przegrała tylko dwa z ośmiu rozegranych spotkań.
Zapowiada się ciekawe widowisko sportowe.

18. kolejka II ligi:

Radomiak Radom – Siarka Tarnobrzeg / pt. 18.11.2016 godz. 18.00

Rozwój Katowice – Legionovia Legionowo / sob. 19.11.2016 godz. 13.00

Błękitni Stargard – Gryf Wejherowo / sob. 19.11.2016 godz. 13.00

Olimpia Zambrów – PGE GKS Bełchatów / sob. 19.11.2016 godz. 13.00

Raków Częstochowa – Olimpia Elbląg / sob. 19.11.2016 godz. 13.00

Polonia Bytom – Polonia Warszawa / sob. 19.11.2016 godz. 17.00

Kotwica Kołobrzeg – Warta Poznań / sob. 19.11.2016 godz. 17.00

Puszcza Niepołomice – ROW 1964 Rybnik / nd. 20.11.2016 godz. 12.00

Stal Stalowa Wola – Odra Opole / nd. 20.11.2016 godz. 13.00

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni