Zapowiedź 16. kolejki.

To już przedostatnia kolejka pierwszej części sezonu. Najciekawsze spotkania zostały zaplanowane na piątek. W Rybniku Energetyk zmierzy się z Błękitnymi, a w Pruszkowie Znicz zagra z Rozwojem.

Zarówno Energetyk jak i Błękitni plasują się na miejscach w pierwszej „czwórce”. Oba zespoły rozpoczną w bezpośrednim starciu najbliższą serię zmagań. Piłkarze z Rybnika nie zwykli schodzić z murawy bez punktów. W ostatnich dziesięciu meczach ponieśli tylko jedną porażkę, a w bieżących rozgrywkach są najrzadziej przegrywającym klubem. Błękitni to solidna drużyna, którą stać na ogranie każdego, ale zdarzają im się również nieplanowane wpadki.
Ciekawie powinno być również w Pruszkowie. Znicz nie jest drużyną, która na koniec sezonu raczej będzie się liczyć w walce o najwyższe cele. Jest to zespół nieobliczalny, ale zwykł on niespodzianki sprawiać głównie w meczach wyjazdowych. W podróż do podwarszawskiej miejscowości uda się lider z Katowic. Rozwój notuje świetną passę. W ostatnich pięciu meczach tylko raz stracił punkty.

Przed tygodniem Siarka przegrała arcyważny mecz z Błękitnymi. Teraz nie powinna mieć większych problemów ze zdobyciem kompletu punktów. Podejmie Limanovię, która nie wygrała od 16 sierpnia, a w tabeli wyprzeda tylko fatalnie spisujący się Górnik Wałbrzych.

Do niedawna w ścisłej ligowej czołówce plasowała się Stal ze Stalowej Woli. Stalówka zagra teraz z Okocimskim i wystąpi w roli faworyta. Stalowolanie są jedną z najlepszych drużyn na domowym boisku, a Okocimski na terenie rywala do tej pory wygrał tylko raz. Piłkarze z Brzeska nie potrafią zwyciężyć już od dziewięciu kolejek, a przed tygodniem zebrali tęgie lanie od Energetyka.

Jakakolwiek strata punktów przez MKS Kluczbork również zostanie uznana za niespodziankę. Trzecia drużyna II ligi podejmie Puszczę Niepołomice. Spadkowicz z zaplecza ekstraklasy, po niezłym starcie sezonu, kompletnie się pogubił i przesunął się już do strefy spadkowej. Niepołomiczanie po raz ostatni trzy punkty zdobyli na początku września. To spotkanie będzie także okazją do przełamania się dla drużyny z Kluczborka, która ostatnie trzy mecze remisowała.

Już teraz wydaje się, że większych szans na utrzymanie nie ma Górnik Wałbrzych. Klub z Dolnego Śląska niemal od początku sezonu zamyka tabelę. 25 października odniósł dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie, radząc sobie z będącą w poważnym kryzysie Puszczą. Poza tym notuje głównie porażki. Legionovia z pewnością do ligowych potentatów nie należy, ale wydaje się, że z czerwoną latarnią ligi powinna sobie poradzić. Tym bardziej, że trzy punkty pozwolą drużynie z Mazowsza odskoczyć od strefy spadkowej.

Fatalny start sezonu zanotowali również piłkarze Wisły Puławy. Duma Powiśla zdołała się jednak odbudować i jest już dość bliska wydostania się ze strefy spadkowej. Będzie chciała to zrobić już w weekend w starciu ze Stalą Mielec. Mielczanie także mieli nienajlepszy start sezonu. Otrząsnęli się jednak z niego szybciej i są teraz na najlepszej drodze, aby dołączyć do czołówki. W przypadku ewentualnego zwycięstwa i korzystnych wyników (bardzo) na innych boiskach nawet już teraz mogą wskoczyć do pierwszej czwórki.

Bliżej miejsc premiowanych awansem znajduje się Zagłębie Sosnowiec. Niepokonani od ośmiu kolejek sosnowiczanie będą faworytem w meczu z Kotwicą. Beniaminek znajduje się tuż nad strefą spadkową i również potrzebuje punktów. Na wyjazdach w tym sezonie wygrał tylko raz, ale potrafił sprawiać niespodzianki remisując czy to w Kluczborku, czy w Stalowej Woli.

Tylko jeden mecz odbędzie się w niedzielę. Dzięki ostatnim niezłym występom, Nadwiślan oddalił się od strefy spadkowej i chociaż na chwilę ma trochę spokoju. Na zakończenie kolejki podejmie Raków Częstochowa. Częstochowianie dość niespodziewanie zmienili we wtorek trenera. Jerzy Brzęczek prowadził drużynę od ponad czterech lat, a został zwolniony na prośbę… głównego sponsora. Ciężko jest wskazać faworyta tego spotkania, tym bardziej, że oba kluby mają na koncie po 21 punktów.

16. kolejka II ligi:

Energetyk ROW Rybnik – Błękitni Stargard Szczeciński / pt 7.11.2014 r., godz.17:00

Znicz Pruszków – Rozwój Katowice / pt 7.11.2014 r., godz. 19:00

Siarka Tarnobrzeg – Limanovia Limanowa / sob 8.11.2014 r., godz. 12:00

Stal Stalowa Wola – Okocimski Brzesko / sob 8.11.2014 r., godz. 13:00

MKS Kluczbork – Puszcza Niepołomice / sob 8.11.2014 r., godz. 13:00

Górnik Wałbrzych – Legionovia Legionowo / sob 8.11.2014 r., godz. 14:00

Wisła Puławy – Stal Mielec / sob 8.11.2014 r., godz. 16:00

Zagłębie Sosnowiec – Kotwica Kołobrzeg / sob 8.11.2014 r., godz. 16:00

Nadwiślan Góra – Raków Częstochowa /nd 9.11.2014 r., godz. 13:00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni