Zapowiedź 16. kolejki.

Pzred Nami kolejna seria spotkań o mistrzostwo II ligi. Kolejka rozpocznie się już w piątek w Rybniku gdzie miejscowy ROW podejmował będzie Siarkę. Goście jadą na ten mecz jako faforyci, zajmują w 4 miejsce z dorobkiem 23 punktów i będą chcieli umocnić się na miejscu w czubie tabeli. Rybniczanie po dwóch remisach z rzędu powalczą o pełną pulę.Odra Opole kontra Raków Częstochowa to pojedynek lidera z drużyną niepokonaną, który najpewniej wyłoni mistrza jesieni w II lidze. Pozostałe mecze 16. kolejki są w cieniu wydarzenia rundy.
Obie drużyny były na szczycie tabeli. Dłużej beniaminek i także teraz Odra jest dwa punkty przed Rakowem Częstochowa. To jednak drużyna Marka Papszuna jest niepokonana i ma do rozegrania mecz zaległy ze Stalą Stalowa Wola. Trudno więc powiedzieć, kto w sobotę będzie uciekać, a kto gonić. Raków bryluje pod względem goli strzelonych, a lepszą defensywą od Odry może pochwalić się tylko Puszcza Niepołomice.
W październiku liderzy mieli zadyszkę. Odra przegrała 0:3 z Olimpią Zambrów, a Raków nie potrafił przerwać spirali remisów. Tydzień temu jedni i drudzy podbudowali się przed wydarzeniem rundy. Drużyna Jana Furlepy pobiła 3:0 Kotwicę Kołobrzeg, a Raków wygrał 1:0 z Polonią Bytom.
– Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem niż Polonia i byłem zadowolony z naszej gry – stwierdził trener Papszun. – Stworzyliśmy wiele sytuacji podbramkowych. Drużyna pokazała, że po serii dość przypadkowych remisów nie ma w niej nerwowości. Piłkarzom zależy, by realizować wspólne cele.
Stawką pojedynku w Opolu będzie najpewniej mistrzostwo jesieni.

3. w tabeli Radomiak Radom ma przed sobą krótki, ale trudny wyjazd do Legionowa. Drużyny zakończyły poprzedni sezon z podobną liczbą punktów, a Radomiak tylko zremisował 1:1 u Legionovii. Obecnie jest poważnym kandydatem do awansu i chce zapewnić sobie zimowanie na podium. Jego napastnik Leandro spróbuje zostać samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców.
Brazylijczykowi towarzyszy na górze rankingu Łukasz Pietroń (8 goli). Przed jego Olimpią Elbląg mecz z imienniczką z Zambrowa i to małe zaskoczenie, że drużyna Piotra Rzepki przystąpi do niego z wyższej lokaty. Olimpia Zambrów jest niepokonana od pięciu kolejek, a jej zwycięstwo w Opolu było sensacją dużego kalibru. Gospodarze nie mogą się pochwalić żadną passą, a tydzień temu oberwali 0:4 w Stargardzie.
Mecz GKS Bełchatów -Rozwój to pojedynek zespołów z dolnej częsci tabeli, które muszą walczyć o cenne punkty aby nie wylądować w czerwonej strwfie tabeli. Bełchatowianie przegrali ostatnie dwa mecze i będa zacięcie walczyć na swoim terenie o komplet punktów. Rozwój natomiast nie przegrał od trzech spotkań a w ostatniej kolejce pewnie pokonał Wartę na swoim stadionie 2:0.
Dwa spotkania zaplanowano na niedzielę i będą to starcia drużyn, które w tabeli dzielą cztery punkty. Stal Stalowa Wola ma taką zaliczkę nad Polonią Bytom, a Puszcza Niepołomice nad Gryfem Wejherowo.

16. kolejka II ligi:

ROW 1964 Rybnik – Siarka Tarnobrzeg / pt. 04.11.2016 godz. 18.00

Odra Opole – Raków Częstochowa / sob. 05.11.2016 godz. 13.00

Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów / sob. 05.11.2016 godz. 13.00

PGE GKS Bełchatów – Rozwój Katowice / sob. 05.11.2016 godz. 13.00

Legionovia Legionowo – Radomiak Radom / sob. 05.11.2016 godz. 13.30

Warta Poznań – Błękitni Stargard / sob. 05.11.2016 godz. 14.00

Polonia Warszawa – Kotwica Kołobrzeg / sob. 05.11.2016 godz. 17.00

Gryf Wejherowo – Puszcza Niepołomice / nd. 06.11.2016 godz. 13.00

Stal Stalowa Wola – Polonia Bytom / nd. 06.11.2016 godz. 14.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni