Zapowiedź 16. kolejki.

Wielkim wydarzeniem poprzedniej kolejki był pojedynek lidera z wiceliderem, a teraz przedostatnia drużyna w tabeli podejmie ostatnią. GKS Tychy nie może sobie pozwolić na porażkę, a rywala ma poważnego.

Kolejka rozpocznie się w Rybniku. Miejscowy ROW organizuje swoje mecze w piątek i zapewnia dobrą rozgrzewkę przed pozostałymi wydarzeniami. Na Śląsku zaprezentuje się Wisła Puławy, która właśnie straciła pozycję lidera. Dała się wyprzedził Stali Mielec, ale akurat teraz nie powinna brać z niej przykładu. Dwa tygodnie temu mielczanie przegrali sensacyjnie w Rybniku i była to jej największa wpadka.
Cele drużyn są różne. ROW 1964 Rybnik nie chce zimować w strefie spadkowej, a Wisła chce na szczycie tabeli. Zasiadanie w fotelu lidera przez długie, zimowe miesiące niesie nie tylko korzyści psychologiczne, ale również promocyjne.

Godzina szczytu w II lidze to 13.00 w sobotę. Rozpocznie się wtedy pięć meczów, z których najwyższą temperaturę ma starcie przedostatnich Błękitnych Stargard Szczeciński z ostatnim Gryfem Wejherowo. Słychać było typowania, że w środku tygodnia wyjaśni się sytuacja w sztabie Błękitnych. Krzysztof Kapuściński złożył niedawno rezygnację, ale posiada licencję i zasiada na ławce, choć drużynę prowadzi oficjalnie Jarosław Piskorz. Tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi, ale może eksperyment wypali.

Błękitni nie przyjmują do wiadomości wyniku innego niż zwycięstwo. Gryf jest najgorszym zespołem ligi i nie prezentuje się ani trochę lepiej po zmianie trenera. Pod wodzą Piotra Rzepki nie wygrał jeszcze meczu i zdobył jednego gola z rzutu karnego. Było to tydzień temu, kiedy beniaminek przegrał 1:3 z Rakowem Częstochowa.

Sam Rzepka wraca do Stargardu, by poprawić sobie wspomnienia Na tym stadionie przegrał ostatnio po dwóch golach w ostatnich minutach. Prowadził wtedy Kotwicę Kołobrzeg.

Skoro już mowa o Kotwicy, to wybiera się do Stali Stalowa Wola i trudno wróżyć jej, że wróci z punktami. Stalówka nie przegrała u siebie od początku sezonu, a Kotwica nie wygrała na wyjeździe. „Pewna jedynka”. Przynajmniej teoretycznie, ponieważ ekipa znad morza jest w tym sezonie silna kadrowo i jeżeli wszystkie trybiki zaskoczą, to stać ją na zaskoczenie rywala.
Niezależnie od wyników na miejscach premiowanych awansem pozostaną wspomniane Stal Mielec, Wisła Puławy, a także Raków Częstochowa. Nie czas jeszcze odpoczywać. Liderzy są faworytami i powinni w sobotę wykonać zadanie – wygrać. Stal zagra na wyjeździe z beniaminkiem Olimpią Zambrów, a Raków wraca na własny stadion, by sprawdzić siłę Legionovii Legionowo. W środku tygodnia stało się pewne, że częstochowian poprowadzi nadal duet Kołaczyk-Cecherz.

Sytuacja na górze tabeli, gdzie trio ucieka grupie pościgowej, skłania do obserwacji starcia w Tychach. GKS gości swojego sąsiada Siarkę Tarnobrzeg. Przegrany będzie mieć wielki problem z powrotem do czołówki. Trójkolorowi są nierówni, stracili punkty w większości kolejek, a nad trenerem Kamilem Kieresiem zaczynają zbierać się ciemne chmury.

Do końca piłkarskiej jesieni pozostały cztery kolejki, więc każdy wynik ma znaczenie dla sytuacji na koniec roku.

16. kolejka II ligi:

ROW 1964 Rybnik – Wisła Puławy / pt. 06.11.2015 godz. 17.00

Błękitni Stargard Szczeciński – Gryf Wejherowo / sob. 07.11.2015 godz. 13.00

Raków Częstochowa – Legionovia Legionowo / sob. 07.11.2015 godz. 13.00

Stal Stalowa Wola – Kotwica Kołobrzeg / sob. 07.11.2015 godz. 13.00

Puszcza Niepołomice – Nadwiślan Góra / sob. 07.11.2015 godz. 13.00

Olimpia Zambrów – Stal Mielec / sob. 07.11.2015 godz. 13.00

GKS Tychy – Siarka Tarnobrzeg / sob. 07.11.2015 godz. 17.00

Polonia Bytom – Radomiak Radom / sob. 07.11.2015 godz. 18.00

Znicz Pruszków – Okocimski Brzesko / sob. 07.11.2015 godz. 18.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni