Zapowiedź 13. kolejki.

Tydzień temu Odra Opole zrównała się punktami z liderem Rakowem Częstochowa. W 13. kolejce ma trudniejszego rywala niż drużyna Marka Papszuna. 3. w tabeli Radomiak Radom zagra „zielony mecz” z Wartą Poznań.

Pierwszy mecz kolejki to debiut trenera Piotra Piekarczyka przed kibicami w Rybniku. W piątek ROW 1964 podejmie niedoszłego spadkowicza, a później sensacyjnego lidera Gryfa Wejherowo. Tydzień temu Piekarczyk rozpoczął pracę z nowym zespołem od porażki 0:1 z PGE GKS Bełchatów. Pozwolił Brunatnym uciec z dna tabeli, a sam wylądował z podopiecznymi na 17. lokacie. Margines błędu rybniczan jest więc coraz mniejszy.

Raków Częstochowa zremisował dwa poprzednie mecze. Szczególnie kompromis na własnym stadionie z Olimpią Zambrów był alarmujący. Aktualny lider ma szansę na wynagrodzenie sobie strat, ponieważ Kotwica Kołobrzeg jest bez formy, a na swoim stadionie straciła punkty w czterech z sześciu spotkań. W poprzednim sezonie wizyta Rakowa nad morzem skończyła się zwycięstwem 5:3. Podobne widowisko byłoby dobrym deserem 13. kolejki.

Wicelider Odra Opole ma teoretycznie trudniejszego przeciwnika. Błękitni Stargard prowadzili grupę pościgową za czołówką dopóki nie przegrali 0:2 z Polonią Bytom. W sobotę wracają na własny stadion, gdzie głównie remisują. Dla Odry przyjazd do Stargardu jest powrotem do regionu, gdzie praktycznie zagwarantowała sobie awans. W barażu z Vinetą Wolin zwyciężyła 2:0.

3. w tabeli Radomiak Radom podejmie Wartę Poznań, której znakiem rozpoznawczym jest również zielony kolor. Drużyny łączy ponadto porażka w poprzedniej kolejce. Radomiak nie poradził sobie z Olimpią Elbląg, a Warta z Siarką Tarnobrzeg.

– Szkoda, że pokazujemy tak dużą sinusoidę. Dobrze by było wreszcie zapunktować dwa razy z rzędu i patrzeć na rywali nieco inaczej. Na razie pozostaje nam walka o utrzymanie, a zadaniem na dni przed meczem z Radomiakiem była odbudowa mentalna – powiedział Tomasz Bekas, trener zespołu z Poznania.

Spośród innych spotkań nieźle zapowiada się starcie silnych marek, uskrzydlonych ostatnim zwycięstwem, Siarka Tarnobrzeg kontra PGE GKS Bełchatów. Puszcza Niepołomice ma w tabeli tylko punkt więcej od Olimpii Elbląg, ale będzie faworytem bezpośredniego meczu. Drużyna z Małopolski przegrywa u siebie od święta, a beniaminek jeszcze nie przywiózł pełnej puli z wyjazdu.

Stal Stalowa Wola pojedzie walczyć o 4 zwycięstwo z rzędu do Legionowa. Dwie drużyny mają po 16 punktów w tabeli i identyczny bilans spotkań ligowych: po 4 zwycięstwa, 4 remisy i 4 porażki.

Ostatni w tabeli Rozwój zmierzy się z warszawską Polonią, kóra z 12 punktami na koncie również znajduje się w strefie spadkowej. To ważny pojedynek dla obu zespołów.

Mecz Olimpii Zambrów z Polonią Bytom to kolejny pojedynek sąsiadów z tabeli. 11. Olimpia ma jeden punkt więcej od Polonii i w tabeli jest o jedno miejsce wyżej. Obie drużyny będą walczyć o koplet oczek , który pozwoli oddalić się od czerwonej strefy.

13. kolejka II ligi:

ROW 1964 Rybnik – Gryf Wejherowo / pt. 14.10.2016 godz. 18.00

Siarka Tarnobrzeg – PGE GKS Bełchatów / sob. 15.10.2016 godz. 15.00

Puszcza Niepołomice – Olimpia Elbląg / sob. 15.10.2016 godz. 15.00

Rozwój Katowice – Polonia Warszawa / sob. 15.10.2016 godz. 15.00

Błękitni Stargard – Odra Opole / sob. 15.10.2016 godz. 15.00

Olimpia Zambrów – Polonia Bytom / sob. 15.10.2016 godz. 15.00

Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola / sob. 15.10.2016 godz. 15.30

Kotwica Kołobrzeg – Raków Częstochowa / sob. 15.10.2016 godz. 18.00

Radomiak Radom – Warta Poznań / sob. 15.10.2016 godz. 18.00

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni